logo
Newsy
Rock na Bagnie
Shrift
2021-12-15
Skin

Shrift na Rock na Bagnie 2022


Shrift na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Rock na Bagnie ogłasza kolejny zespół, który z początkiem lipca wystąpi na dwunastej edycji bagiennego festu. Skład imprezy uzupełnia formacja Shrift.

Shrift rozpoczął działalność w 2009 r. w okolicach amerykańskiego Chicago, a dokładnie we wsi Summit w stanie Illinois. Kapela powstała z inicjatywy grupy przyjaciół ze środowiska polskich i czeskich emigrantów. Początkowo Shrift oscylował wokół prostego punk rocka, ale wraz ze zmianami w składzie ich styl ewoluował w bardziej hardcorowe klimaty. 

Muzycy dzielili scenę z takimi zespołami jak Bad Religion czy The Bouncing Souls. Wokalista zespołu Radek jest powiązany z hardcorową sceną Świdnika i Lublina oraz pełni funkcję frontmana w hardcorowej formacji Desperate Times. Pozostali  członkowie Shrift w latach 90. grali w Polsce m.in. w takich zespołach jak  Tomahawk, Bio-Tech, Super Side Of Sound czy Terror Zone.

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, line-up

Rock na Bagnie XII odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu oraz informacje dotyczące karnetów znajdziecie tutaj. Wkrótce kolejne informacje.