logo
Newsy
Sexbomba
Rock na Bagnie
2023-10-29
Skin

Sexbomba na Rock na Bagnie 2024


Sexbomba na Rock na Bagnie 2024Foto: facebook.com/seksbomba

Ojciec Dyrektor festiwalu Rock na Bagnie - Jacek Żędzian - pojawił się podczas sobotniego koncertu zespołu Sexbomba w Białymstoku i niespodziewanie ogłosił kolejnego wykonawcę przyszłorocznej edycji. Tym samym dowiedzieliśmy się, iż to właśnie kapela dowodzona przez wokalistę Roberta Szymańskiego wystąpi na czternastej odsłonie bagiennego festiwalu. Grupa powróci do Goniądza po trzyletniej przerwie.

Zespół Sexbomba gra nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rock'n'rollem, debiutując tego samego roku na deskach Festiwalu w Jarocinie. Przez kolejne lata ukazywały się pierwsze płyty Sexbomby, a kapela zaliczała występy na kolejnych festiwalach. W tym m.in. na Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu, Mazowieckim Festiwalu Rockowym i wielu, wielu innych koncertach. Grupa dzieliła scenę m. in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls, PTTB.

W utworze Sexbomby "Raz przeżyty dzień" z albumu „CTRL+ALT+DELETE” oprócz Roberta Szymańskiego zaśpiewali gościnnie: Siczka (KSU), Harcerz (ANALOGS), Zygzak (TZN XENNA), Cichy (FORT BS), Iglak (BULBULATORS), Jaromir (WC) oraz Marek Wiernik - pierwszy propagator muzyki punk rockowej na antenie polskiego radia. Do utworu we wspomnianym składzie również powstał teledysk. Jest to największa tego typu produkcja w historii polskiego punk rocka.

W roku 2021 przypadła XXXV rocznica powstania zespołu. Z tej okazji formacja odbyła jubileuszową trasę wraz z równolatkiem, zespołem Farben Lehre. Oba projkety wydały również wspólną płytę- split, na której oprócz premierowych utworów grupy „wymieniły” się utworami „Betonowe to” oraz „Handel"

W roku 2021 ukazała się winylowa płyta zespołu Sexbomba w USA oraz jubileuszowe, dwupłytowe wydawnictwo w Polsce. Na jednej z płyt opublikowano absolutnie pierwszy koncert zespołu zarejestrowany w Jarocinie w 1986 roku, a druga to zbiór utworów z różnych płyt Sexbomby. Aktualnie zespól koncertuje i przygotowuje materiał na kolejną, premierową płytę. Będzie to pierwszy premierowy, dwupłytowy album w historii zespołu.

Rock na Bagnie 2024 - data, line-up, bilety

Czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Aktualne info o biletach i składzie znajdziecie w osobnym wpisie.