logo
Koncerty
Saxon
2022-12-23
Skin

Saxon wystąpi w Warszawie w 2023


Saxon wystąpi w Warszawie w 2023Foto: Facebook / WiniaryBookings

WiniaryBookings zaprasza na jedyny w Polsce koncert zespołu Saxon. W marcu legenda brytyjskiego heavy metalu wystąpi w naszym kraju w ramach trasy “Seize the Day World Tour”. Kapela będzie prmować swój ostatni album “Carpe Diem” z 2022 roku, wydany nakładem Silver Lining Music.

Saxon zachwyca swoich fanów już blisko 50 lat, ale Biff Byford ze swoim potężnym wokalem i spółka są jak dobre wino - im starsi, tym lepsi. Ostatni album Brytyjczyków był najwyżej sklasyfikowanym krążkiem na krajowych listach przebojów od czasu “Power & the Glory” z 1983 roku, docierając na 17 miejsce UK Album Charts czy 18 miejsce w amerykańskim Top Heatseekers. W swojej dyskografii posiadają 23 albumy długogrające, a w karierze sprzedali ponad 15 milionów fizycznych kopii swoich płyt. 

Saxon to przedstawiciel nowej fali brytyjskiego heavy metalu obok takich ikon muzyki jak Iron Maiden, Def Leppard czy Motörhead. Każdy kto widział choć raz Saxon na żywo, ten wie, że te szalone i energetyczne riffy w zestawieniu z iście rock’n’rollowymi tekstami porywają ludzi niezmiennie od lat.

Saxon zagra w Warszawie - data, bilety

14 marca 2023 roku Saxon wystąpi w warszawskim klubie Progresja. Byford i spółka przyjadą do stolicy w towarzystwie gościa specjalnego, zespołu Rage, który uznawany jest za członka wielkiej czwórki niemieckiego power metalu, obok takich tuz jak Helloween, Running Wild i Grave Digger.

Przedsprzedaż biletów wystartuje 28 grudnia 2022.