logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Get The Shot
2023-03-20
Skin

Royal Republic oraz Get The Shot na 29th Pol'and'Rock


Royal Republic oraz Get The Shot na 29th Pol'and'RockFoto: Facebook / Royal Republic

W najnowszym epizodzie audycji Zaraz Będzie Ciemno poznaliśmy kolejne dwa zespoły. Tym razem line-up imprezy uzupełniły:

Royal Republic

To kapela o wielu twarzach. Szwedzcy wirtuozi uzależniającego rock'n'rolla. Wyszkoleni muzycy z niezawodnym instynktem do tworzenia chwytliwych kawałków. Zapaleni maniacy z niezaspokojonym apetytem muzycznym, pochłaniający melodie z popu, garażowego rocka, heavy metalu, amaricany, hip-hopu i wszystkiego pomiędzy.

Royal Republic kroczy przez muzyczny świat zgodnie z maksymą "wszystkie chwyty dozwolone", skutecznie unikając zaszufladkowania. W jednej chwili słyszymy lukrowany pop, aby za moment dostać po mordzie mocny thrashem. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy to na Akademii Muzycznej w Malmö przecięły się ścieżki muzyków.

Komponując każdy album, zespół przywiązuje dużą wagę do detali. Ostre zakończenia, delikatne przejścia obsypane magicznym pyłem sprawiają, że ich dobre utwory stają się wielkimi hitami. A skoro o przebojach mowa, nie sposób nie wspomnieć o “Tommy Gun” i “Full Steam Spacemachine”. Ich niepowtarzalny niewymuszony styl to wynik ich niestrudzonych prób utrzymania poprzeczki wysoko. Ich singiel z krążka Club Majesty, Fireman & Dancer doczekał się aż 53 wersji demo, co dobitnie pokazuje ich podejście do twórczości. 

Get The Shot

Rok po występie na debiutanckiej odsłonie Frozen Sun Fest, pochodząca z Quebec City w Kanadzie grupa Get The Shot powraca do naszego kraju, aby ponownie spuścić wszystkim solidne manto. Zespół powstał w 2009 roku przez grupę wyrzutków, którzy naładowani furią nie marzyli o niczym innym, jak tylko splunąć światu w twarz.

Kierowany uczciwością i silnymi przekonaniami, muzyczny kwintet zagrał jak dotąd ponad 400 koncertów na całym świecie. W 2012 roku ukazał się debiut “Perditio”, zaś dwa lata później zespół wydał następcę "No Peace In Hell". Najnowszy album “Infinite Punishment” to pochodząca z 2017 roku mroczna i posępna płyta wydana z wrodzoną dzikością i gwałtowną energią pięciu zdesperowanych dusz, które nie mają nic do stracenia. Zero lansowania, zero dziwactw, maksimum prawdy.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.