logo
Koncerty
Rotting Christ
2024-06-01
Skin

Rotting Christ zagra w trzech polskich klubach w 2024


Rotting Christ zagra w trzech polskich klubach w 2024Foto: Facebook / Rotting Christ

Agencja Knock Out Productions zaprasza na trzy klubowe koncerty zespołu Rotting Christ w Polsce! Jesienią legenda helleńskiego metalu zawita do naszego kraju w ramach trasy koncertowej celebrującej 35-lecie istnienia zespołu oraz promującej najnowszy album Greków - "Pro Xristou". Grupie towarzyszyć będą znakomici goście: Borknagar oraz Seth.

Dokładne terminy:

  • 28 września 2024-  Warszawa - Proxima
  • 29 września 2024 - Kraków - Hyde Park
  • 01 października 2024 - Gdańsk - Drizzly Grizzly

Bilety na koncerty dostępne na Knock Out Music Store.

Zaczynali od wściekłego grindu, ale szybko się nim znudzili, więc obrali kierunek black metal i nadali sobie taką, a nie innej nazwę. Trafili w punkt, ponieważ w najmroczniejszej z metalowych odmian Grecy są w pełni sobą i od lat święcą triumfy. Ich podejście do nurtu niezmiennie cechuje bezpośredniość łączona z przemyślaną i gęsto pompowaną atmosferą oraz melodią, za co ludzie ich pokochali. Jednocześnie Rotting Christ od zawsze jest zespołem kreatywnym, który buduje styl przy użyciu wielu części składowych. Od dawien dawna czują miętę do metalu gotyckiego, od czasu do czasu inkorporują także elementy niemal symfoniczne.

Już od czasów debiutu nie byli zwyczajnym zespołem blackmetalowym. Mimo siedzenia po uszy w nurcie szukali sposobów, by poszerzać nie tylko jego, ale również własne granice i zawsze je poszerzali. Borknagar, bo o nim mowa, to jeden z najważniejszych składów w dziedzinie mieszania sczerniałej materii z nordyckim, przybijającym folkiem. Słychać to było na początku, słychać i teraz, lecz norweski skład nigdy nie grał jedną kartą. Z czasem do ich arsenału zaczęły dochodzić elementy progresywne, które obecnie również stanowią oś tej muzyki.

Są natchnieni romantyzmem i nienawiścią do tego, który umarł na krzyżu za nasze grzechy. Francuskie Seth od 1995 roku (poza pięcioletnią pauzą) pielęgnuje autorskie podejście do black metalu i robi to świetnie. Ich wersja gatunku czerpie z wielu jego odmian, lecz nigdy w całości nie odchodzi od klasycznych wzorców. Agresja i buchanie złem są najważniejsze, ale urozmaicają to elementy okołofolkowe, symfoniczne i wysoce atmosferyczne.