logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Rotting Christ
2024-04-29
Skin

Rotting Christ gwiazdą Pol'and'Rock Festival 2024


Rotting Christ gwiazdą Pol'and'Rock Festival 2024Foto: Facebook / Rotting Christ

Jurek Owsiak ogłosił kolejną gwiazdę tegorocznego Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład jubileuszowej edycji uzupełnia legenda helleńskiego metalu, zespół Rotting Christ.

Rotting Christ jest doskonale znamy fanom metalu w kraju nad Wisłą. Grupa została założona w 1987 roku w Atenach przez braci: Sakis oraz Themis Tolis. Jeszcze w latach 80' Sakis wysyłał pierwsze demówki zespołu polskim słuchaczom, od których regularnie otrzymywał słowa wsparcia oraz uznania.

W ciągu ponad dwudziestu lat istnienia zespół niejednokrotnie przechodził zmiany stylistyczne, począwszy od surowych blackmetalowych brzmień, poprzez ciężki doom/death metal, a skończywszy na melodyjnym black metalu. Rotting Christ gościł na scenach europejskich festiwali oraz zagrał niezliczoną ilość koncertów w naszym kraju, które zawsze przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem. 

Do tej pory grupa wydała kilkanaście longplay'ów, szereg kompilacji, EP oraz splitów. W 2019 r. ukazał się trzynasty album studyjny “The Heretics”, natomiast już 24 maja ukaże się jego następca - “Pro Xristou”.

Pol'and'Rock Festival 2024 - data, line-up

Jubileuszowa 30. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 na płycie dawnego lotniska Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest darmowy. Aktualny line-up w osobnym wpisie.