logo
Newsy
Rotting Christ
Metal Mine Festival
2022-12-23
Skin

Rotting Christ gwiazdą Metal Mine Festival 2023


Rotting Christ gwiazdą Metal Mine Festival 2023Foto: Facebook / Rotting Christ

Organizatorzy Metal Mine Festival ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład piątej edycji festiwalu uzupełniła legenda helleńskiego metalu, zespół Rotting Christ.

Rotting Christ jest doskonale znamy fanom metalu w kraju nad Wisłą. Grupa została założona w 1987 roku w Atenach przez braci: Sakis oraz Themis Tolis. Jeszcze w latach 80' Sakis wysyłał pierwsze demówki zespołu polskim słuchaczom, od których regularnie otrzymywał słowa wsparcia oraz uznania.

W ciągu ponad dwudziestu lat istnienia zespół niejednokrotnie przechodził zmiany stylistyczne, począwszy od surowych blackmetalowych brzmień, poprzez ciężki doom/death metal, a skończywszy na melodyjnym black metalu. Kapela gościła na scenach europejskich festiwali oraz zagrała niezliczoną ilość koncertów w naszym kraju, które zawsze przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem. 

Do tej pory grupa wydała kilkanaście longplay'ów, szereg kompilacji, EP oraz splitów. W 2019 r. ukazał się trzynasty album studyjny “The Heretics”, natomiast w grudniu 2022 do sieci trafiła kompilacja "The Apocryphal Speels".

Metal Mine Festival 2023 - data, line-up, bilety

Piąta edycja Metal Mine Festival odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Informacje o aktualnym line-upie oraz biletach w osobnym wpisie.