logo
Polecamy
Rock na Bagnie
2023-06-08
Skin

Rock na Bagnie XIII już niebawem. Sprawdź, co nas czeka w Goniądzu!


Rock na Bagnie XIII już niebawem. Sprawdź, co nas czeka w Goniądzu!Foto: materiały prasowe

30 czerwca rusza trzynasta edycji Rock na Bagnie, organizowana przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w Goniądzu na Podlasiu. Niewątpliwie największymi atrakcjami festiwalu będą występy zespołów na scenie głównej usytuowanej tuż przy brzegu jednej z najdzikszych rzek w kraju, jaką jest Biebrza

Wyjątkowe koncerty w Goniądzu

Wśród wykonawców zobaczymy jedyne w tym roku występy w Polsce takich legend jak: Cockney Rejects z Wielkiej Brytanii (ojcowie oi/street punka, którzy są właśnie w trakcie swojego ostatniego światowego tournée), The Ukrainians (rzadko koncertująca legenda folk/punka) oraz przedstawicieli nowojorskiej sceny hardcore - Sheer Terror

Specjalne urodzinowe koncerty zagrają zespoły Moskwa, Fort BS i Skankan, natomiast Pudelsi i One Million Bulgarians przypomną swoje sety z Jarocina 86/87. Oprócz tego zobaczymy również: KSU, Sztywny Pal Azji, Cochise, Alians, Dzieciuki z Białorusi, Toro Bravo z Litwy, Gaga Zielone Żabki, Terrordome, Bulbulators, DDTK, The Coiots!, Zemsta Nietoperza, Human Rights, Wersja De Lux, Depit. Jak widać zatem, Rock na Bagnie stawia na różnorodność gatunków: od rocka przez punk, metal, hardcore aż do ska, folku i zimnej fali łącznie.

Pełna rozpiska godzinowa dostępna tutaj.

Rock na Bagnie na Styku Kultur

Oprócz koncertów na scenie głównej, organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele atrakcji towarzyszących z których warto wymienić: “Noc na Bagnie” Radia Bunt, podczas której usłyszymy na żywo audycję ”Zgrzyt” Piotra "Pietii” Wierzbickiego, oraz specjalne występy zespołów: Idee Fixe, Blue Hangover i Warsaw Buldogers

W Goniądzkim Ośrodku Kultury zobaczymy wystawę poświęconą niedawno zmarłemu wszechstronnemu artyście Kordianowi Michalskiemu oraz będziemy mogli wziąć też udział w spotkaniu z zespołem Moskwa, natomiast z profesorem Waldemarem Kuligowskim porozmawiamy o książce "Uwierz w festiwal”.  Rozmowę tą poprowadzi Mirosław Pęczak – znany dziennikarz i kulturoznawca (UW).

W centrum Goniądza, w ramach inicjatywy “Rock na Bagnie na Styku Kultur”, powołanej przez mieszkańców i przyjaciół festiwalu, już od czwartkowego wieczoru będzie działał jarmark z małą sceną, na której zagrają:  Adam Wołosz, Blue Hangover, Blef, Studio 2, 21A, Kundle, TeDeKaPe oraz Czerwone Kościoły. Przez cały czas trwania festiwalu będzie można oglądać wystawę Joanny Sidorowicz p.t. ”Wielokulturowość – tygiel, czy sałatka ?” ukazująca różnorodność Podlasia. Dla najmłodszych przygotowane będzie festiwalowe przedszkole.

Istnieją jeszcze dwa dodatkowe powody, aby zawitać na Podlasie. Zarówno Biebrzański Park Narodowy, na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec, są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza nie tylko w czasie trwania Rock na Bagnie. 

Ostatnia szansa na zgarnięcie tańszych karnetów!

Tylko do 26 czerwca trwa przedsprzedaż karnetów w cenie 200 PLN dostępnych w sieci GoOut, eBilet oraz Eventim. Ceny w dniu festiwalu wyniosą 230 PLN. Na miejscu będą również dostępne bilety jednodniowe w cenie 130 PLN. Dzieci do ukończenia 13 lat wchodzą z rodzicami/opiekunami za darmo.

Zapamiętaj! Województwo Podlaskie, Powiat Moniecki, Gmina Goniądz, plaża nad Biebrzą, 30.06-01.07.2023 r. – Rock na Bagnie XIII!

Festiwal zorganizowano przy wsparciu Województwa Podlaskiego, Starostwa Powiatowego w Mońkach i Gminy Goniądz.

Więcej informacji: 
www.rocknabagnie.com.pl
www.facebook.com/RockNaBagnieofficial