logo
Patronat
Rock na Bagnie
2024-06-05
Skin

Rock na Bagnie już niebawem! Co nas czeka podczas XIV edycji?


Rock na Bagnie już niebawem! Co nas czeka podczas XIV edycji?Foto: Facebook / ROCK NA BAGNIE (OFFICIAL)

Już niebawem startuje czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie! Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 r., jak zwykle w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu w województwie podlaskim.

Rock na Bagnie stawia na różnorodność gatunków

W tym roku organizatorzy zapowiedzieli bardzo atrakcyjne koncerty na scenie głównej, usytuowanej tuż przy brzegu Biebrzy - jednej z najdzikszych rzek w kraju. Wśród wykonawców zobaczymy jedyny w tym roku występ ikony punk rocka, The Exploited, i ich młodszych amerykańskich kolegów z The Casualties. Również ze Stanów Zjednoczonych do Goniądza zawita grający kalifornijską odmianę melodyjnego punka Authority Zero.

Oprócz zagranicznych headlinerów wystapią także i polskie gwiazdy, na czele z Pidżamą Porno, Strachami na Lachy, Illusion i Sexbombą. Całość zestawu dużej sceny uzupełnią: Lorein, Leniwiec, Eye For An Eye, Acapulco, The Rebels, Czerwone Kościoły, Nice Work, Royal Spirit, Devaner, Jaws, Roayl Kids of 1977, Flamming Heart. Swój urodzinowy koncert z okazji 30 lat zagra zespół Prawda. Wyjątkowymi występami będą też Tribute To Siekiera, podczas którego usłyszymy odegrany nuta w nutę album "Nowa Aleksandria”, natomiast zespół Uliczny Opryszek specjalnie na Rock na Bagnie przygotował program p.t "Na Zawsze Punk”, podczas którego wspólnie z zaproszonymi gośćmi wykona wiele zapomnianych już nieco, a kiedyś bardzo popularnych utworów polskiego punka lat 80. Jak widać po powyższym zestawie, Rock na Bagnie stawia na różnorodność gatunków: rock, punk, metal, ska, reggae, hardcore, zimna fala…

Moc atrakcji na Rock na Bagnie XIV

Oprócz koncertów na scenie głównej, organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele atrakcji towarzyszących. I tak już w przeddzień festiwalu, tj. w czwartek 4 lipca o godzinie 15.00, w Goniądzkim Ośrodku Kultury będzie można wziąć udział w pierwszej części wyjątkowej konferencji naukowej p.t. "Festiwalowe historie Polski”. Druga część zacznie się następnego dnia o godzinie 10.00. Również w GOK, ale w sobotnie festiwalowe południe, spotkamy się z liderem zespołu Dezerter, Krzysztofem Grabowskim, i porozmawiamy o jego książce "Przyjeżdżajcie – będzie super".

Natomiast w centrum Goniądza, w ramach inicjatywy "Rock na Bagnie na Styku Kultur”, powołanej przez mieszkańców i przyjaciół festiwalu, już od czwartkowego wieczoru będzie działał jarmark z małą sceną, na której zagrają: Blue Hangover, Tojad, Kiepy z Dworca, Kooperacja, HGW Company, TeDeKa, No Profits, Szara Masa i Zakład Produkcyjny.

Też w czwartkowy wieczór w namiocie Radia Bunt, nadającego na żywo z terenu festiwalu, usłyszymy legendarną audycję "Zgrzyt” prowadzoną przez Piotra "Pietii” Wierzbickiego, oraz koncert zespołu Małpoludy.

Na terenie festiwalu pojawi się także strefa dla najmłodszych, dowodzone przez doświadczone w organizowaniu zabaw dla dzieci na rockowych festiwalach Stowarzyszenie Kreuj Uśmiech.

Biebrzański Park Narodowy, na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec, to dodatkowe atuty skłaniające do odwiedzenia Goniądza i Podlasia nie tylko w czasie trwania Rock na Bagnie, gdyż Podlasie warto odwiedzać cały rok.

Bilety na Rock na Bagnie XIV

W przedsprzedaży dostępne są karnety w cenie 230 PLN. Wejściówki do nabycia w sieci GoOut, eBilet oraz Biletyna.pl. Cena obowiązuje tylko do 30 czerwca. Po tym dniu podskoczy ona do 250 PLN. Na miejscu będą również dostępne bilety jednodniowe w cenie 150 PLN. Dzieci do ukończenia 13 lat wchodzą z rodzicami/opiekunami prawnymi za darmo.

Zapamiętaj! Województwo Podlaskie, Powiat Moniecki, Gmina Goniądz, plaża nad Biebrzą, 05.07-06.07.2024 r. – Rock na Bagnie XIV!

Festiwal zorganizowano przy wsparciu Województwa Podlaskiego, Starostwa Powiatowego w Mońkach i Gminy Goniądz.

Więcej informacji, w tym również o polach namiotowych, regulamin imprezy i szczegółowy program znajdziesz na www.rocknabagnie.pl oraz na Facebooku.