logo
Newsy
Rock na Bagnie
2023-12-28
Skin

Rock na Bagnie 2024: pełny line-up Dużej Sceny


Rock na Bagnie 2024: pełny line-up Dużej ScenyFoto: Facebook / ROCK NA BAGNIE (OFFICIAL)

Zgodnie z obietnicą, jeszcze w tym roku poznaliśmy pełny skład Dużej Sceny czternastej edycji Rock na Bagnie

Główną atrakcją festiwalu będzie koncert jednego z najważniejszych w historii punk rocka zespół The Exploited, który wywarł wpływ na wielu wykonawców, m.in takich jak: Metallica,  Slayer, Anthrax, Nirvana, Discharge, Queens Of The Stone Age. Do wpływów The Exploited przyznają się również członkowie nowojorskiego zespołu The Casualties, który będzie drugim zagranicznym headlineram goniądzkiego festiwalu. Też z USA, a dokładnie z Arizony, przyjedzie popularny wśród zwolenników kalifornijskiej odmiany punk rocka, zespół Authority Zero.

Rock na Bagnie to przede wszystkim polski rock

Oprócz mocnej strony zagranicznych gwiazd, szefostwo “Bagna” przygotowało również mocną obsadę krajową, w postaci dobrze znanym wszystkim zespołom Pidżam Porno, Strachy na Lachy, Illusion i Sexbomba. Ciekawie zapowiada się również koncert Tribute To Siekiera, podczas którego usłyszymy całą płytę ”Nowa Aleksandria” kultowej Siekiery w wykonaniu muzyków znanych z trójmiejskiej sceny.

Innym ciekawym projektem, który usłyszymy tylko podczas festiwalu Rock na Bagnie, będzie projekt "Na Zawsze Punk”, podczas którego, zespół Uliczny Opryszek wraz z zaproszonymi gośćmi z  dawno nie istniejących punkowych zespołów lat 80’ wykona nieraz już zapomniane hity polskiego punk rocka. Również wyjątkowy koncert, poświęcony historii festiwalu w Jarocinie, zapowiada zespół Acapulco– laureat jarocińskiego festiwalu w roku 1986.

Scenę gotyckiego rocka będzie reprezentował w Goniądzu zespół Lorien, metalową Devaner, w rytmach reggae pobuja nas The Rebels, a w rytmach ska Flaming Heart.

Oczywiście Rock na Bagnie to cała gama krajowych punkowych wykonawców w każdym stylu  - od street punka, po hard core. Wśród nich zobaczymy koncerty zespołów: Prawda - występ z okazji 30 lat istnienia i Czerwone Kościoły - które w 2024 roku będą obchodziły swoje 35 urodziny. Line-up uzupełniają: Eye For An Eye, Leniwiec, Nice Work, Royal Spirit, Jaws i Royal Kids Of 1977.

Rock na Bagnie to nie tylko same koncerty

Festiwalowi towarzyszyć będzie jak zwykle inicjatywa “Rock na Bagnie na Styku Kultur”, powołana przez fanów festiwalu i mieszkańców Goniądza. Podczas niej będzie można wziąć udział w ciekawych spotkaniach, kinie festiwalowym, wystawach,  jarmarku i obejrzeć koncerty na małej scenie, której wykonawców poznamy niebawem.

Do tego nieskazitelna okolica Biebrzańskiego Parku Narodowego na terenie którego odbywa się festiwal i położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami, skłaniającymi do odwiedzenia klimatycznego Goniądza na początku lipca 2024 r.

Rock na Bagnie 2024 - data, bilety

Czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Karnety są do nabycia w sieci sprzedaży GoOut, eBILET i Biletyna.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego a głównym patronem medialnym Eska Rock.

Impreza organizowana przy wsparciu: Urzędy Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miejskiego w Goniądzy, Starostwa Powiatowego w Mońkach, Goniądzkiego Ośrodka Kultury.

Plakat Rock na Bagnie 2024