logo
Single
Riverside
2022-10-21
Skin

Riverside zapowiada album "ID.Entity". Premiera singla "I'm Done With You"


Riverside zapowiada album "ID.Entity". Premiera singla "I'm Done With You"Foto: Jarek Kubicki

Warszawska grupa Riverside, wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego, zapowiedziała swoje najnowsze wydawnictwo. W styczniu przyszłego roku doczekamy się następcy “Wasteland” z 2018 r.

Zanim zespół zabrał się za wymyślanie materiału na najnowszą, ósmą płytę, lider grupy Mariusz Duda zadał sobie kilka pytań: “W czym Riverside jest najlepszy?” oraz "Kiedy Riverside jest… najbardziej sobą?". Odpowiedzi były dwie: w melodiach i w koncertach. Po 4 latach od ukazania “Wasteland” kapela postanowiła nagrać płytę, dzięki której muzycy m.in. odcięliby się od towarzyszącej im od dłuższego czasu melancholii:

Hmm… paradoksalnie nie rozpieszczamy naszych fanów wydawnictwami koncertowymi, może więc pora nagrać album studyjny, który muzycznie odzwierciedli charakter, dynamikę i żywiołowość pojawiającą się podczas naszych występów na żywo? Zwłaszcza, że już naprawdę chcemy pożegnać dekadę smutku i melancholii, która zdominowała ostatnie płyty.

 "ID.Entity" - data premiery albumu, nowy singiel

Album zatytułowany "ID.Entity" ukaże się 20 stycznia 2023. Zespół powróci na nim w rejony znane z pierwszej dekady twórczości grupy, jednak mimo pewnych stylistycznych nawiązań do poprzednich płyt, najnowszy album jest dla Riverside zdecydowanie początkiem nowej muzycznej drogi.

"ID.Entity” to zarazem pierwszy krążek nagrany w nowym składzie, z gitarzystą Maciejem Mellerem, oraz pierwszy album w karierze zespołu, za szatę graficzną którego odpowiada polski artysta Jarek Kubicki. Do sieci trafił klip do utworu "I'm Done With You", który promuje najnowsze wydawnictwo. Pre-ordery można składać tutaj. Poniżej klip oraz tracklista.

 1. Friend or Foe?
 2. Landmine Blast
 3. Big Tech Brother
 4. Post-Truth
 5. The Place Where I Belong
 6. I'm Done With You
 7. Self-Aware
 8. Age of Anger (bonus)
 9. Together Again (bonus)
 10. Friend or Foe? (Single Edit / bonus)
 11. Self-Aware (Single Edit / bonus)