logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
2023-03-27
Skin

Rise Of The Northstar oraz LemON na festiwalu Pol'and'Rock 2023


Rise Of The Northstar oraz LemON na festiwalu Pol'and'Rock 2023Foto: Facebook / Rise Of The Northstar

Jurek Owsiak ogłosił kolejne kapele, które wystąpią na tegorocznym Pol'and'Rock Festival. W najnowszym epizodzie audycji Zaraz Będzie Ciemno dowiedzieliśmy się, iż do Czaplinka zawitają:

Rise Of The Northstar

Mieli wystąpić w 2020 roku, ale na drodze stanęła pandemia. Teraz wydaje się, że Francuzom uda się jednak odwiedzić polskie ziemie. Rise Of The Northstar to przykład metalu romansującego z nowojorskim hardcorem, hip-hopem oraz japońską popkulturą. Kapela posiada na swym dwa longplaye, trzy EP-ki oraz takie hity jak: “Demonstrating My Saiya Style”, “Here Comes The Boom”, “Sounds Of Wolves” i “Again And Again”. Teksty opowiadają przede wszystkim o realiach życia zespołu, odnosząc się bezpośrednio do mangi - a dokładnie takich tytułów jak “Fist of the North Star”, “Dragon Ball”, “Akira, Rookies” czy “Great Teacher Onizuka”.

Już niebawem, bo 7 kwietnia 2023 ukaże się trzeci krążek zatytułowany “Showdown”, który głośno skanduje swój jedyny cel: skakać, headbangować i pogować. 

LemON

Ta grupa dała się już poznać publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy wokalisty i kompozytora Igora Herbuta. Komercyjny sukces niekomercyjnego brzmienia – tak można by opisać formację, która nie raz grała z Orkiestrą podczas Finałów WOŚP

LemON to jeden z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który od ponad 10 lat niestrudzenie koncertuje, udowadniając, że ambitna muzyka potrafi zdobyć szerokie grono fanów. Projekt był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych, a ich kawałki: "Napraw”, “Nice”, ”Jutro” oraz “Scarlett” znalazły się w czołówkach notowań. Cztery albumy na koncie (jedno złoto, platyna i podwójna platyna), zaś dwa z nich były nominowane do Fryderyków.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.