logo
Single
Mercurius
2022-05-20
Skin

"Reflection" - posłuchaj nowego singla zespołu Mercurius


"Reflection" - posłuchaj nowego singla zespołu MercuriusFoto: materiały prasowe

Mercurius to tarnowski zespół, tworzący wyjątkowo klimatyczną muzykę, nie zapominając przy tym o skondensowanej sile ciężkiego i mrocznego brzmienia. Kapela napędza się żądzą kreatywności i nie trzyma się wytyczonych szlaków.

W swoim dorobku Mercurius posiada wiele zagranych koncertów, przeglądów oraz festiwali (np. Rockowisko Zwierzyniec, Srogie Granie, Chełmstok). Formacja wielokrotnie została doceniona przez jury oraz publiczność, zajmując wysokie miejsca na podium. Grupa, podczas swoich występów, dzieliła scenę z takimi gwiazdami jak Riverside, Decapitated, The Sixpounder i wiele innych.

Od premiery singla “Vicious Circle” minęło już ponad 3 lata, więc chłopaki z Mercurius postanowili uraczyć nas czymś świeżym. 22 kwietnia br. do sieci trafił drugi numer zatytułowany “Reflection” - dojrzała, rozbudowana kompozycja, która porusza ciężką tematykę rozstania z najbliższą osobą, doprowadzając tym samym do tytułowej refleksji. 

Numerem “Reflection” kapela pokazuje, że na naszym podwórku istnieją zespoły, które stawiają na bardziej ambitniejsze granie, niż tylko ogrywanie utartych schematów. Na plus zasługują improwizacje, zmienne tempo, dbałość o harmonię i spójność całego utworu. Gitary mogłyby mieć bardziej podrasowany pazur, natomiast w kwestii wokalu odczuwam subiektywny dyskomfort wynikający z tego, że po prostu polski akcent i język angielski nie idą dla mnie w parze. Ale podkreślam - to tylko moje, osobiste odczucie. 

Nie zmienia to jednak faktu, że w Mercurius brzmi potencjał i kiedy już doczekamy się debiutanckiego krążka, to nie omieszkam się nad nim pochylić. Wieść niesie, iż premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku.

Aktualny skład Mercurius:

  • Mateusz Mazanek
  • Patryk Pogan
  • Mateusz Kuchyt
  • Adrian Kuchyt
  • Jakub Piotrowski