logo
Newsy
Rock na Bagnie
Qulturka
2021-11-24
Skin

Qulturka zagra na Rock na Bagnie 2022


Qulturka zagra na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Organizatorzy Rock na Bagnie osłosili kolejny zespół, który wystąpi na XII edycji bagiennego festu. Tym razem skład imprezy uzuepłniła formacja Qulturka.

Zespół powstał w Pile w 1995r. Przez 26 lat istnienia Qulturka wydała kilka płyt i zagrała sporo koncertów u boku bardzo znanych artystów. Projekt miał również okazje wystąpić na wielu festiwalach, w tym m.in. na Przystanku Woodstock.

Muzycznie zespół jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Genialnie zgrywające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz perkusja tworzą mocny, ale przyjemny w odbiorze tzw. “pilski klimat”. Kapela aktywnie wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne.

Wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na płycie zespołu Strachy Na Lachy “!TO!”. W 2018 roku zespół nagrał takżę cover "Paryż-Moskwa 17.15" zespołu Republika, który stal się singlem i otwieraczem płyty “RE[punk]BLIKA”.

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, lineup

Rock na Bagnie XII odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu znajdziecie tutaj. Karnety dostępne w serwisie GoOut. Dokładny cennik:

  • 160 PLN - do końca stycznia
  • 170 PLN - luty/marzec
  • 180 PLN - kwiecień/maj/czerwiec
  • 190 PLN - w dniu imprezy

Bileyt jednodniowe w cenie 100 PLN będą dostępne w dniu imprezy na bramce. Wkrótce kolejne informacje.