logo
Newsy
Rock na Bagnie
Pull The Wire
2021-10-13
Skin

Pull The Wire na Rock na Bagnie 2022


Pull The Wire na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie ogłosili kolejny zespół, który z początkiem lipca zawita do Goniądza. Skład imprezy uzupełniła znana żyrardowska formacja Pull The Wire.

Zespół Pull The Wire rozpoczął działalność w 2006 r. Muzycy poruszają się w stylistyce punk rocka, czerpiąc inspiracje z Kalifornii, Wysp Brytyjskich oraz kapel z naszego polskiego podwórka. Grają mocno, dynamicznie i melodyjnie, bo to najlepiej sprawdza się na występach na żywo. Teksty pisane są po polsku i oscylują na granicy poezji i dosłowności. Raz jest na poważnie, raz na wesoło, czasem gorzko oraz refleksyjnie.

Od samego początku Pull The Wire stara się dotrzeć ze swoją twórczością do jak największej liczby słuchaczy, biorąc udział w festiwalach i przeglądach zespołów. Demo zarejestrowane w 2011 r. otworzyło muzykom drogę na scenę Pokojowej Wioski Kryszny  na XVII Przystanku Woodstock. W 2014 r. zespół wydał bez pomocy wytwórnii pierwszy, studyjny album "W Polsce jest ogień", a kawałki takie jak "Polsko", "Papieros", czy "Kapslami w Niebo" z miejsca stały się koncertowymi hitami. 4 lata później kapela wzięła udział w Eliminacjach do 21. Przystanku Woodstock, przez które  przeszła szturmem, czego zwieńczeniem był występ na Dużej Scenie festiwalu.

W sumie Pull The Wire wydało 3 albumy studyjne oraz 1 EP-kę, a ostatni longplay zatytułowany "Życie to western" ukazał się w 2021 r. Aktualny skład zespołu tworzą: Paweł "Marszal” Marszałek (gitara/wokal), Adam "Micro" Marszałek (bass), Daniel "Koziar" Kożbiał (gitara), Marek Adamek (perka).

Rock na Bagnie XII - miejsce, termin, bilety

XII edycja Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 r. w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu wygląda następująco:

  • Absolute Beginners - A Punk Tribute to The Jam
  • Cała Góra Barwników
  • Psycho Beets
  • Karcer
  • Pull The Wire

Przedsprzedaż karnetów wystartuje w listopadzie. Wkrótce kolejne informacje.