logo
Newsy
Rock na Bagnie
2022-11-29
Skin

Püdelsi na Rock na Bagnie 2023


Püdelsi na Rock na Bagnie 2023Foto: Facebook / Püdelsi

Jak co tydzień Rock na Bagnie ogłosiło kolejny zespół. Tym razem skład bagiennego festiwalu uzupełniła polska formacja Püdelsi. Kapela wykona set, którym w 1986 r. podbiła festiwal w Jarocinie. Ponownie usłyszymy, m.in.: “Reggae -kocia muzyka”, ”Hoża Moyra” czy "Morrison”. Oprócz jarocińskiego zestawu utworów, podczas koncertu na pewno też zabrzmią największe hity Pudelsów. 

Püdelsi powstali w 1985r. z inicjatywy Andrzeja “Pudla” Bienasza i Franza Dreadhuntera, natomiast geneza zespołu sięga grupy Düpą, która przestała istnieć po śmierci jej lidera, Piotra Marka. W 1986 r. zespół został laureatem Festiwalu w Jarocinie, czego rezultatem była możliwość nagrania własnego albumu. Dwa lata później ukazała się debiutancka płyta ”Bela Pupa”, firmowana jako KORA I PUDELSI oraz wydana przez Polskie Nagrania. Wokalistami na płycie byli Kora i Maciek Maleńczuk

Od tamtej pory zespół nagrał jeszcze dziesięć albumów i umieścił piętnaście utworów na Liście Przebojów Trójki, w tym dwa na pierwszym miejscu. Przez skład Pudelsów przewinęło się około trzydziestu znanych muzyków, których tak jak i samego zespołu, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.

Rock na Bagnie 2023 - data, line-up, bilety

Trzynasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 na plaży nad Biebrzą w Goniądzu. Do końca grudnia obowiązuje cena 170 PLN za pełny karnet. Aktualny skład w osobnym wpisie.