logo
Patronat
Morrath
Leprozorium
Atonement
Mivedantal
Toughness
Rosary
Hexenaltar
CUG
Żyleta
2024-02-05
Skin

"Przegnity Konglomerat": trasa koncertowa zespołów Morrath i Leprozorium


"Przegnity Konglomerat": trasa koncertowa zespołów Morrath i LeprozoriumFoto: Facebook / Leprozorium

Miłośnicy śmierć metalu szykujcie się. W kwietniu zespoły Morrath i Leprozorium wyruszą we wspólne tournée zatytułowane “Przegnity Konglomerat”. Podczas wiosennej trasy kapele wraz z małym wsparciem dostarczą nam srogiego, deathmetalowego łomotu.

Poniżej dokładne terminy:

 • 12 kwietnia 2024 - Słupsk - Motor Rock Pub (+ Atonement)
 • 13 kwietnia 2024-  Gorzów Wlkp. - MagentOFFOn (+ Atonement)
 • 19 kwietnia 2024- Kraków - Garage Pub (+ Mivedantal)
 • 20 kwietnia 2024 - Kielce - Chicago (+ Żyleta)
 • 26 kwietnia 2024 - Warszawa - VooDoo Club (+ Toughness, Rosary)
 • 27 kwietnia 2024 - Łódź - Wooltura (+ Hexenaltar, CUG)

Wjazd: 40/50 PLN zależnie od miejsca koncertu.

Morrath to pięcioosobowy twór z bagien południowej wielkopolski, niosący śmierć i zniszczenie pod banderą zgnilizny. W swoim katalogu mają EP "Inhumanity Enthroned" i debiutancki longplay “Centuries of Blindness” spod szyldu francuskiego Metal is the Law Productions. Brzmienie inspirowane wielkimi z Florydy i Nowego Jorku lat 90. z dodatkiem thrashu, grindu i slamu wypruje wam flaki i pozostawi spaloną ziemię, tak jak stało się to podczas wielu koncertów w Polsce i Europie.

Pięciu jeźdźców zgniłej chorągwi to:

 • Bartek Maśląkowski - gitara
 • Mieszko Jankowski - bas
 • Mateusz Hertmanowski - wokal
 • Szymon Wyrwiński - gitara
 • Miłosz Maik - perkusja

Wrocławskie Leprozorium to kolektyw zawiązany w pewną urodzinową noc, którego cel jest jasny - nieść muzyczną katatonię i anihilację. Niedługi okres formowania złączył czterech jeźdźców, których osobowości i spojrzenia na metal znajdują wspólny środek w death/thrashu.

Atonement to istniejąca od 2018 roku blackened death metalowa horda, która znacząco romansuje z doom metalem. Mają na swoim koncie demo "Genesis of Blasphemy" z 2020 roku, wydane przez Putrid Cult na MC, oraz LP "Where the Light Is Devouring by Darkness", które ukazało się pod sztandarem Mara Production . Ciężar i prostota to ich sposób na bluźnierstwo, bez zbędnego pierdolenia, wszystko na modłę lat 90. Na swoim koncie mają koncerty z takimi legendami jak Ancient Rites czy Urgehal.

Czeskie Mivedantal to wykonująca brutalny death metal formacja aktywna od 2004 roku. Mimo ośmioletniej przerwy w graniu wciąż są gotowi, aby skopać wszystkim dupy.

Muzyka czterech młodych gniewnych z Toughness celuje w brzmienia brutalne i pełne piwnicy, a jednocześnie mocno progresywne i nieprzewidywalne. Ich debiutancki album pt. "The Prophetic Dawn" ukazał się 9 września 2022 za pośrednictwem Godz Ov War Productions, a grupa pracuje już nad następnym longplayem i nie zamierza oglądać się na nikogo.

Rosary to oldschoolowe, doomowe trio ze stolicy, którego historia zaczęła się na początku 2017 roku w Default City i trwa po dziś dzień. Muzyka w stylu slow, deep & hard tzn. przykra, groźna, ponura, brudna, przebrzydła, pełna nieszczęścia. Nacechowana chronicznymi koszmarami, wypieraniem choroby alkoholowej, czystą rozpaczą, obrzydzeniem do siebie i zawierzeniem ostatniej nadziei Bogu.

Oldschoolowy black/thrash metal rodem z lat 80 w wykonaniu warszawskiej ekipy Hexenaltar  pokaże Wam, że prawdziwy diabeł tkwi w prostocie. Konkret i czysta destrukcja.

CUG, czyli jak sami o sobie mówią “troglodyci z miasta Łodzi”.

O pochodzącej z Kielc black/trash metalowej Żylecie napisano: z rozżarzonym światłem jarzeniówek źrenicami wyłonili się krainy ciemności, aby brzmieniem swoich gitar zwiększyć ciśnienie krwi.

Plakat “Przegnity Konglomerat”