logo
Newsy
Książ Rock Zone Festiwal
Proletaryat
2024-06-01
Skin

Proletaryat headlinerem Książ Rock Zone Festiwal 2024


Proletaryat headlinerem Książ Rock Zone Festiwal 2024Foto: Facebook / Proletaryat

Organizatorzy festiwalu Książ Rock Zone ogłosili pierwszą gwiazdę i zarazem headlinera tegorocznej edycji.  W sierpniu do Książa Wielkopolskiego zawita legendarna formacja Proletaryat!

Proletaryat to jeden z najważniejszych zespołów rockowych w Polsce. Dzięki gitarowej muzyce, mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa zdobyła uznanie wśród punkowej i rockowej publiczności. Absolutna ikona polskiej sceny muzycznej, poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal

Proletaryat posiada na swoim koncie sporo owocnych krążków. Kapela zaliczyła debiut w 1989 roku płytą "Revolut". Mimo że album ten nie odniósł zbyt dużego sukcesu, to był zapowiedzią, że na scenie muzycznej pojawiają się nowi, ciekawi gracze. Pierwszy poważny sukces Proletaryat osiągnął dopiero w 1994 po wydaniu płyty "IV". Powstała ona w kolaboracji z Izabelin Studio i bardzo szybko zyskała wielu zwolenników. Dość sporo pochlebnych ocen zebrał również album "Made in U.S.A.". Jednak sami muzycy po dziś dzień podkreślają, że w ich rozwoju szczególne znaczenie miało wydawnictwo "Prawda". Płyta ta była bowiem podsumowaniem całego życia artystów i sprawiła, że usłyszało o nich jeszcze więcej osób. 

Dyskografię zamyka wydany w 2023 roku "Ząb za ząb", zaś całkiem niedawno, bo 31 maja 2024 ukazał się najnowszy singiel "Samo Zło".

Książ Rock Zone Festiwal 2024 - data

Dziewiąta edycja Książ Rock Zone Festiwal odbędzie się 10 sierpnia 2024 w Amfiteatrze w Książu Wielkopolskim. Wkrótce kolejne ogłoszenia.