logo
Newsy
Spring PROG Festival
proAge
2023-02-10
Skin

proAge na Spring PROG Festival 2023


proAge na Spring PROG Festival 2023Foto: Facebook / proAge

Organizatorzy festiwalu Spring PROG poświęconego muzyce progresywnej ogłosili kolejnego wykonawcę. Skład imprezy zasiliła formacja proAge.

Historia zespołu rozpoczyna się w roku 2016, kiedy to grupa nagrała pierwszy longplay “Odmienny stan rzeczywistości”. Debiutancki krążek pokazał, że prooAge tworzy muzykę wymykającą się jednoznacznym klasyfikacjom. Dyskografię obecnie zamyka krążek “Coelum”, który ukazał się 23 marca 2022.

W repertuarze kapeli mocne utwory bazujące na ciężkich gitarowych riffach i energetycznych partiach organów hammonda przeplatają się z utworami łagodnym, często bazującymi na instrumentarium akustycznym.

Zespół zagrał wiele koncertów, którym zawsze towarzyszy pozytywna atmosfera. proAge bez problemu nawiązuje kontakt z publicznością, a powstała więź pozwala na wspólne przeżywanie muzyki, zarówno tej wprawiającej ciało w ruch, jak i tej, skłaniające do wyciszonej refleksji.

 

Spring Prog Festival 2023 - data, line-up, bilety

Druga edycja Spring PROG Festival odbędzie się 22 kwietnia 2022 w MDK “Kazimierz” W Sosnowcu. Aktualny line-up oraz informacje o biletach w osobnym wpisie.