logo
Newsy
IAMONE
2022-10-07

Premiera albumu "Into The Sea Full Of Tears" zespołu IAMONE


Premiera albumu "Into The Sea Full Of Tears" zespołu IAMONEFoto: facebook.com/iamoneofficial

IAMONE zadebiutowało na polskiej scenie w kwietniu 2018 roku. Po wypuszczeniu singli "Of Life: Awakening", "Of Space: Infinitude" oraz "The Answer // Forty-Two" do sieci trafił pierwszy, koncepcyjny longplay “The Life Code”, na którym znalazło się 13 numerów utrzymanych w stylistyce djentu, progresywnego metalcore oraz muzyki eksperymentalnej.

Po ponad 3 latach zespół wypuścił najnowszy, nieco krótszy względem swojego poprzednika album, "Into The Sea Full Of Tears". Na krążku znalazło się 11 kawałków będących kontynuacją obranego przez zespół kursu: nowoczesnego metalu przeplatanego z muzyką ambientową, która spokojnie mogłaby posłużyć jako soundtrack do niejednego filmu. Wydawnictwo promują single: “Blame”, “Lies”, “Deliverance”, otwierający album “Leaving The Ship” oraz tytułowe "Into The Sea Full Of Tears".

O samym albumie oraz o tym, czego możemy spodziewać się w trakcie jego przesłuchiwania, opowiada zespół na swoim FB:

Po 3 ostatnich latach od wydania naszego debiutanckiego albumu “The Life Code” w końcu pokazujemy Wam nasz drugi album “INTO THE SEA FULL OF TEARS”🛸 Tym razem nie jest to stricte album konceptualny, ale wszystkie utwory zostały napisane w taki sposób, żeby płyta sprawiała wrażenie jednego ciągłego utworu 🔥 

Przez ostatnie 3 lata, ukrywaliśmy w naszych singlach “Deception”, “Catalyst 2.0”, “Dystopia” melodie oraz riffy, które są głównymi motywami tej drugiej płyty. Dobrze pamiętacie, że w naszych klipach chowamy dużo ciekawostek, easter eggów, odniesień do starych, ale również jeszcze nie wydanych numerów. Tutaj nie było inaczej. Zarówno w “DELIVERANCE” jak i “BLAME” zostawiliśmy coś specjalnego.

Dodatkowo, Ci bardziej dociekliwi, powinni zauważyć, że mamy na płycie numer z dopiskiem “PART II”, i pewnie zastanawiacie się gdzie jest “PART I”? "PART I" wydaliśmy jakiś czas temu, więc jeśli macie propozycje, co to jest, napiszcie do nas, bo dla osób, które znajdą nawiązanie przewidujemy nagrody 😎

Do tego tematu możecie być pewni, że wrócimy w przyszłym roku, póki co - kombinujcie 😎

Niestety kapela poinformowała również, iż wraz z premierą "Into The Sea Full Of Tears" z zespołem pożegnał się obecny wokalista, Miłosz Włodarski. Na pocieszenie IAMONE dodało, że jest na półmetku tworzenia kolejnej, trzeciej płyty. 

"Into The Sea Full Of Tears" można przesłuchać na YouTube oraz w popularnych serwisach oferujących streaming. Poniżej tracklista:

 1. Leaving The Ship
 2. Into The Sea Full Of Tears
 3. Deliverance
 4. Blame
 5. Lies
 6. The Misery: Part II - Damnation
 7. Conflict Of Life…
 8. …And Death
 9. Dystopia 2022
 10. Nosedive
 11. Bad Neighbourhood