logo
Koncerty
Whitesnake
2021-09-06
Skin

Pożegnalna trasa zespołu Whitesnake. Zespół zagra w Polsce w 2022


Pożegnalna trasa zespołu Whitesnake. Zespół zagra w Polsce w 2022Źródło: whitesnake.com

Po światowym sukcesie, jaki odniosła ostatnia płyta studyjna w dorobku Whitesnake, “Flesh & Blood” (2019 r.), zespół zagrał 65 koncertów w 30 krajach dla ponad 750 000 fanów.

Grupa założona została w 1978 r. przez byłego wokalistę Deep Purple, Davida Coverdale'a. Płyty formacji wielokrotnie pokrywały się platyną, (m.in. “Trouble”, ”Lovehunter", ”Ready an' Willing", ”Come an' Get It" czy też  wybuchowa hard rockowa  “Slide It In” oraz przebojowy album “Whitesnake” z 1987 r., który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie). To właśnie z tych płyt pochodziło wiele hitów, które zawojowały listy przebojów na całym świecie, w tym 2 single z samego szczytu list: “Here I Go Again” i “Is This Love”, a także niezapomniany przebój “Still Of The Night”.

W 2020 i 2021 roku ukazały się 3 płyty, na których znalazły się  ponownie nagrane, zremasterowane i zremiksowane wersje największych hitów Whitesnake ("Love Songs", ”The ROCK Album" oraz ”The Blues Album" - “The Red, White & Blues Trilogy”).

Zespół Whitesnake zagra w Polsce w 2022 - termin, bilety

W 2022 roku zespół powróci z pożegnalną trasą, podczas której wykona utwory z 13 albumów studyjnych grupy, w tym największe hity i piosenki z płyt, które zaliczane są do kanonu najlepszych albumów w historii rock'n'rolla. Podczas europejskiej odnogi zapowiedzianego tournee Whitesnake wystąpi na jednym koncercie w Polsce. 

Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2022 r. w Krakowie w Tauron Arenie. W roli gościa specjalnego wystąpi zespół Europe. Tak o polskim koncercie wypowiada się członek Rock and Roll Hall of Fame, David Coverdale:

Jesteśmy naprawdę podekscytowani i nie możemy się już doczekać, aby wystąpić w krakowskiej TAURON Arenie w 2022 r. na trasie Farewell Tour, świętującej dziedzictwo Whitesnake, z utworami, które od prawie 50 lat podbiją rockowe listy przebojów na całym świecie. Jestem absolutnie zachwycony, że mogę powitać w szeregach Whitesnake niezwykle uzdolnionego DINO JELUSICKA. Zwróciliśmy na niego uwagę już 2 lata temu, kiedy graliśmy razem w Zagrzebiu. Pokochacie go! Jestem bardzo zaszczycony i wdzięczny, że od prawie 50 lat nadal mogę koncertować na tej planecie. Świętowałem i   cieszyłem się niezapomnianymi chwilami z milionami ludzi, z których wszyscy dołączyli do mnie i wspierali mnie w tej nadzwyczajnej podróży… Naprawdę kocham te wspólne przeżycia z moimi niesamowitymi muzykami i po prostu uwielbiam swoją pracę i tak zawsze będzie… Prawie 5 dekad pysznej gadziej zabawy !!! Dziękuję WAM!!

Bilety trafią do przedsprzedaży 10 września 2021 r. i będą dostępne w serwisach Eventim, eBilet, Biletin oraz na shop.metalmind.com.pl. Ceny biletów:

  • Płyta:  220 PLN
  • Sektory I kat: 290 PLN
  • Sektory II kat: 260 PLN