logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
2024-03-26
Skin

Potrójne ogłoszenie na Pol'and'Rock Festival 2024


Potrójne ogłoszenie na Pol'and'Rock Festival 2024Foto: Facebook / Pol'and'Rock Festival

Jurek Owsiak ogłosił trzy kolejne zespoły, które wystąpią podczas jubileuszowej, 30. edycji Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład uzupełniają:

Muete to grupa jedenastu utalentowanych muzyków z Hamburga, którzy łączą brzmienie tradycyjnych instrumentów dętych z pulsującymi rytmami techno. Sami siebie określają jako techno marching band i do tej pory wydali 4 albumy studyjne. Ich niepowtarzalne występy uliczne w charakterystycznych czerwonych marynarkach, które regularnie zdobywają miliony wyświetleń w sieci, pokazują, że energia i pasja, które emanują podczas grania, potrafią poruszyć nawet największe tłumy.

Modestep to projekt muzyczny, utworzony w Londynie w 2010 roku. Pod wpływem silnej obecności hard rocka i podziemnej muzyki elektronicznej w Londynie, Modestep stworzył prawdziwą muzyczną niszę, co pozwoliło wyróżnić się spośród innych artystów na scenie. Projekt zdobył światowy rozgłos w 2011 roku dzięki kawałkowi "Sunlight", który momentalnie stał się hitem na listach przebojów i w radiu. W 2015 roku Modestep wystąpił na 21. Przystanku Woodstock, zgarniając za ten koncert nagrodę Złotego Bączka. Czy historia się powtórzy i w tym roku?

Olsztyńska formacja Enej po raz piąty zaprezentuje się przed publicznością Pol'and'Rock. Grupa powstała w 2002 roku, alei ich przygoda nabrała rozpędu dopiero w 2010, gdy muzycy wzięli udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock i przebojem wdarli się na Dużą Scenę. Zespół wykonuje szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków i posiada w swoim dorobku sześć płyt. Dyskografię zamyka "Vesna” wydana z końcem lutego br.

Pol'and'Rock Festival 2024 - data, line-up

Jubileuszowa 30. edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 na płycie dawnego lotniska Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest darmowy. Aktualny line-up w osobnym wpisie.