logo
Festiwale
Post Mortem Fest
Praise the Plague
Three Eyes of the Void
2024-02-01
Skin

Post Mortem Fest XVI [DATA, LINE-UP, BILETY]


Post Mortem Fest XVI [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: facebook.com/postmortemfestival

Z początkiem czerwca w Toruniu odbędzie się szesnasta edycja Post Mortem Fest. Podczas kolejnej odsłony festiwalu, tworzonego w formule DIY, wystąpią następujące zespoły:

  • Praise the Plague
  • Three Eyes of the Void
  • Moira
  • Assa

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca 2024 tradycyjnie w klubie NRD. Bilety dostępne na platformie GoOut.

Praise the Plague to pięcioosobowa formacja z Berlina złożona z byłych muzyków Earthship oraz Ånd. Muzycznie kapela oscyluje pomiędzy black metalem, a sludgem i doom metalem, a jej koncerty charakteryzuje mroczna i depresyjna atmosfera z wyczuwalną ścianą dźwięku. Zespół powstał w 2017 roku i do tej pory wypuścił dwie EP-ki oraz dwa albumy, natomiast ich trzeci, najnowszy krążek "Suffocating in the Current Of Time" ukaże się 16 lutego. Grupa wystąpi na Port Mortem w roli headlinera.

Three Eyes of the Void powstało w 2014 w Kijowie jako jednoosobowy projekt autorstwa Dmytro Kvashnin po odejściu z formacji Balfor. W 2017 ukazała się debiutancka EP-ka pt. "The Moment of Storm". W 2021 Dmytro poznał w Gdańsku Arkadiusza Niziołka (ex-Sacrilegium), a niedługo po tym zostali zwerbowani: gitarzysta Marcin Urban (ex-Sacrilegium) oraz basista Jakub Milszewski (Perpetual). W takim składzie Three Eyes of the Void weszło do legendarnego już Heinrich House Studio  i nagrało materiał na pierwszy longplay. Album zatytułowany "The Atheist" został wydany w 2023 roku nakładem Folter Records.

Three Eyes of the Void to zimno, wściekłość i rozpacz, black metal, post metal i duża dawka groźnego piękna.

Polską scenę reprezentować będzie pochodząca z Bielska-Białej grupa Moira, której stylistykę dość ciężko sprecyzować. Jak sami siebie określają jest to mieszanka post dark hardcore z dynamicznym damskim wokalem.

Assa to toruńskie trio wykonujące muzykę z pogranicza takich gatunków jak post metal, psychodelic, black metal, w oparciu o złamane i transowe riffy. Muzyczne inspiracje członków kapeli oscylują wokół takich kapel jak: Entropia, Oranssi Pazuzu, Obscure Sphinx, Mord’A’Stigmata czy Gorycz. Kapela rozpoczęła swoją działalność na początku lutego 2023 i obecnie pracuje nad debiutanckim albumem.