logo
Festiwale
Post Mortem Fest
2023-07-02
Skin

Post Mortem Fest XV [DATA, LINE-UP, BILETY]


Post Mortem Fest XV [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: facebook.com/postmortemfestival
Z początkiem czerwca odbędzie się 14. edycja festiwalu tworzonego w formule DIY.

Z początkiem listopada w Toruniu odbędzie się piętnasta edycja Post Mortem Fest. Podczas kolejenj odsłony festiwalu, tworzonego w formule DIY, na scenie wystąpia następujące zespoły:

SednA - headliner

Włoski kwartet oscylujący pomiędzy gatunkami post-black metal, sludge czy doom metal z elemtami ambientu i dronu. W zeszłym roku ukazała się EP-ka "Last Sun", na której gościnnie wystąpili muzycy z takich zespołów jak Downfall of Gaia czy Gaerea. Kapela bardzo mocno zainspirowana twórczością Altar Of Plagues.

MuN 

Kapela powraca po 3 latach nieobecności z czwartą płytą zatytułowaną "Nhemis". Postowy krajobraz materiału pełnego symboliki koronuje opowieść o beznadziei, wskazując śmierć jako jedyne ukojenie od życia.

Grief Circle

Na scenie jeszcze świeżutki kolektyw, nie składający się jednak z żółtodziobów. Powstał pod koniec 2020 roku, na gruzach pogrzebanego Forge of Clouds, uzupełniony przez panów z Moanaa, Vinifera czy November Might be Fine. Zespół oscyluje na krawędzi post i doom metalu, czerpiąc inspirację z takich tuzów sceny jak Cult of Luna, Amenra czy Blindead. W październiku 2022 ukazał się debiutancki album "Weightless", zawierający prawie 50 minut ciężkiego, depresyjnego i melancholijnego grania.

Impreza odbędzie się 4 listopada 2023 tradycyjnie w klubie NRD. Wkrótce kolejne informacje