logo
Koncerty
2022-10-27
Skin

Plini zagra dwa koncerty w Polsce w 2023


Plini zagra dwa koncerty w Polsce w 2023Foto: Facebook / Plini

Plini (a dokładnie Plini Roessler-Holgate) zadebiutował w wieku dwudziestu lat singlem “Moontower”, a od tamtej pory wydał gros mini-albumów i trzy longplaye, którymi zaskarbił sympatię fanów prog rocka w każdym wieku. 

Australijczyk wcisnął się do świata gitarowych wymiataczy, kiedy ten trochę podupadał. Cała banda długowłosych profesorów sześciu strun zagubiła się, a powielanie patentów Satrianiego czy Petrucciego - byle szybciej, byle więcej, byle do celu, choć nikt nie wie jakiego - stało się przykrą rutyną. Plini przewietrzył pomieszczenie i pokazał, że można inaczej.

W instrumentalnej twórczości muzyka znajdziemy nie tylko pokaźną ilość technicznego prog metalu Niespełna trzydziestoletni twórca dba również o inkorporowanie do piosenek kojącego jazz/fusion i onirycznej melodyki. W rezultacie otrzymujemy pełnoprawne, pięknie skonstruowane i chwytające za serce numery.

Dwa koncerty Plini w Polsce - daty, bilety, goście

W marcu przyszłego roku Plini wyruszy w trasę koncertową po Europie oraz UK. Artysta zagra kolejno:

Podczas całego tournée gościnnie wystąpi nasz rodak Jakub Żytecki, który podobnie jak Plini miesza prog metal z elementami muzyki fusion, uderzając jednocześnie w agresywne tony djentu. Na scenie usłyszymy również norwesko-brytyjski duet Owane & Jack Gardiner

Organizatorem obu wydarzeń jest Knock Out Productions. Bilety dostępne od 31 października 2022 na Knock Out Music Store.