logo
Koncerty
Batushka [Bartłomiej Krysiuk]
2022-01-29
Skin

Pielgrzymka Polska 2022 - szczegóły trasy zespołu Batushka


Pielgrzymka Polska 2022 - szczegóły trasy zespołu BatushkaFoto: facebook.com/Batushkaband

Zespół Batushka (od Krysiuka) ogłasza drugą część europejskiej trasy “Czarna Liturgia”. W kwietniu kapela wyruszy na kolejny podbój Starego Kontynentu i tym razem zagra cztery koncerty na rodzimej, polskiej ziemi. 

Pielgrzymka Polska zespołu Batushka - daty, bilety, goście

Polskie koncerty w ramach zapowiedzianej “Czarnej Liturgii” formacji Batushka odbędą się w dniach 12-15 maja 2022. Gościnnie na wszystkich koncertach wystąpią dwa polskie zespoły: Hore i Redemptor, czeskie Inferno oraz szwedzkie Diabolical. Ponadto we Wrocławiu zagra jeszcze polska grupa Besatt. Poniżej dokładne terminy:

  • 12 maja 2022 - Kraków - Kwadrat
  • 13 maja 2022 - Warszawa - Proxima
  • 14 maja 2022 - Gdańsk - Drizzly Grizzly
  • 15 maja 2022 - Wrocław - Zaklęte Rewiry

Bilety w cenie 100 PLN (I pula do 15 marca) dostępne na batushkastore.com, store.witchinghour.pl oraz na platformie TicketOS.  Wszystkie zakupione wejściówki można będzie wymieniać na bilety kolekcjonerskie na bramkach przed koncertem.

Zamieszanie wokół członków zespołu oraz okres covidowych lockdownów nie zaszkodziły zespołowi Batushka w pracy w studio. W ciągu ostatnich dwóch lat formacja, w której doszło do prawdziwej schizmy, uraczyła słuchaczy albumem koncertowo-streamingowym "Black Liturgy (Live)", dwiema EP-kami: "Raskol" i "Carju Niebiesnyj" oraz zamykającą tryptyk kompilacją “Maria”, która jest dostępna wyłącznie podczas koncertów. Dowodzona przez Bartłomieja Krysiuka grupa powróciła także na sceniczne deski, czego dowodem jest ubiegłoroczna i niezwykle udana europejska trasa koncertowa "Black Liturgy” wraz z austriackim Belphegor. Podczas tournée Batushka zagrała ponad 20 koncertów w aż 14 różnych krajach. 

Druga część europejskiej pielgrzymki została zaplanowana na kwiecień 2022 i będzie obejmować aż 17 występów w 10 państwach.
Podczas polskiej odsłony "Czarnych Liturgii” zespół zaprezentuje oryginalne misterium w czterech miastach – to doskonała okazja, aby sprawdzić obecną formę zespołu. Muzycy zapraszają na wieczorne nieszpory i wspólne modlitwy w trakcie Polskiej Pielgrzymki!

Szwecja od wielu lat dostarcza na światowe sceny szereg znakomitych wykonawców. Część odnosi spektakularne sukcesy, inni bez wieści przepadają w otchłaniach nicości. Jednak sztokholmski Diabolical obrał własną ścieżkę wytyczoną mieszanką mrocznego black i death metalu, która łamie wszelkie gatunkowe normy.

Ostatnie wydawnictwo zatytułowane “Eclipse” to ponad 40 minut muzyki łączącej technikę Emperor, symfoniczność Septic Flesh oraz awangardowe podejście Arcturus. Tworzy to duszną i niepowtarzalną atmosferę, która na żywo idealnie wspisuje się w formę doniosłego rytuału. Koncerty Diabolical to wyjątkowe przeżycie, a wybrzmiewające w trakcie występu słowa ”We are Diabolical" pozostają w pamięci na długo.

Formacja Inferno to weterani czeskiej sceny black metalowej. Przez ponad ćwierć wieku działalności muzycy nieustannie tworzą własny wizerunek i coraz mocniej zagłębiają się w odmęty awangardowego odłamu czarnej sztuki. Podczas polskich koncertów formacja będzie promować najnowszy album "Paradeigma (Phosphenes of Aphotic Eternity)”, który ukazał się w zeszłym roku. Żałobny i przytłaczający muzyki Inferno idealnie sprawdza się podczas występów na żywo, które należy potraktować jako prawdziwy portal lucyferiańskiej sztuki.

Krakowski Redemptor to dobrze znana nazwa na krajowym podwórku. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy udzielają się w takich formacjach jak Vader, Hate, Decapitated czy Acid Drinkers. Najnowszy, czwarty album zatytułowany "Agonia”, podobnie jak poprzedniczka, prezentuje doskonale wyważony techniczny death metal. Wydawnictwo zostało docenione zarówno przez fanów, jak i przez polską oraz zagraniczną prasę (m.in. Noise Magazine, Tech Death Metal Tuesday-Metal Injection, No Clean Singing). Podczas majowych koncertów zespół zaprezentuje najlepsze utwory z ostatnich materiałów – przygotujcie się na solidną porcję brutalnego i technicznego metalu!

Tajemniczy ansambl Hore zadebiutował w ubiegłym roku płytą "Siostry Wiedźmy”, która stanowi niesamowitą mieszankę psychodelicznego black metalu, post rocka, jazzu i muzyki filmowej. Muzyka zaprezentowana przez zespół nie zabiega o atencję słuchacza. Dźwięki zawarte na debiutanckim albumie wciągają do tajemniczego świata pogańskich wierzeń, majaczących szeptuch oraz mrocznych istot, które czyhają w zaroślach górskich lasów.