logo
Newsy
Metal Hammer Festival
Pantera
2022-11-22
Skin

Pantera headlinerem Metal Hammer Festival 2023


Pantera headlinerem Metal Hammer Festival 2023Foto: Facebook / Metal Hammer Festival

W przyszłym roku odbędzie się najnowsza edycja Metal Hammer Festival. Organizator festiwalu czyli Metal Mind Productions ogłosiło pierwszą gwiazdę festiwalu. Headlinerem wydarzenia będzie formacja, której powrót na koncertową scenę jest jednym z największych metalowych wydarzeń! Kowboje z piekła rodem - Pantera.

Pantera to jeden z najbardziej utytułowanych i wpływowych zespołów metalowych wszech czasów. Ten bezkompromisowy kwartet, w składzie którego znalazł się wokalista Philip Anselmo, gitarzysta Dimebag Darrell, jego brat - perkusista Vinnie Paul i basista Rex Brown, odniósł sukces w latach 90. dzięki licznym złotym i platynowym albumom, wyprzedanym trasom koncertowym, dzikim występom na żywo i czterem nominacjom do Grammy

Formacja nagrała 9 albumów studyjnych, wśród których znalazły się takie kultowe płyty, jak np. “Cowboys from Hell” (1990), ”Vulgar Display of Power” (1992) czy "Far Beyond Driven” (1994). Czwórka z Teksasu nadal inspiruje rzesze kolejnych muzyków, jednocześnie zdobywając miliony szalenie oddanych fanów na całym świecie.

To będzie najgłośniejszy powrót na koncertową scenę! Celebracja jednej z najlepszych metalowych grup w historii! Po raz pierwszy od ponad 20 lat będzie można na żywo usłyszeć materiał z kultowych płyt Pantery, które definiowały metalową scenę lat 90. Phil Anselmo i Rex Brown, a wraz z nimi setki tysięcy fanów na największych przyszłorocznych festiwalach, celebrować będą dzieła jednej z najbardziej wpływowych metalowych formacji na świecie. I będzie to iście bezwstydny popis mocy!

Oprócz Pantery na scenie pojawią się również inne gwiazdy zagraniczne i polskie. Kolejne ogłoszenia - wkrótce.

Metal Hammer Festival 2023 - data, bilety

Dziewiąta edycja Metal Hammer Festival odbędzie się 5 czerwca 2023 w Atlas Arenie w Łodzi. Przedsprzedaż biletów wystartuje we wtorek, 29 listopada o godzinie 10:00. Wejściówki będą do nabycia na shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie) oraz Eventim, a od 6 grudnia także na eBilet.

Ceny (przedsprzedaż / w dniu koncertu):

  • Płyta - 350/ 380 PLN
  • Siedzące kat. 1 - 420 / 450 PLN
  • Siedzące kat. 2 - 380 / 410 PLN
  • Siedzące kat. 3 - 320 / 350 PLN