logo
Newsy
3-Majówka
Paddy and The Rats
2022-12-28
Skin

Paddy And The Rats na festiwalu 3-Majówka 2023


Paddy And The Rats na festiwalu 3-Majówka 2023Foto: Facebook / Paddy And The Rats

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład wrocławskiej imprezy uzupełniła formacja Paddy And The Rats. Zespół wystąpi 2 maja.

Paddy and The Rats to celtic punk rockowa formacja z Miszkolca na Węgrzech, która powstała w 2008 z inicjatywy muzyków posługujących się pseudonimami Paddy (gitara akustyczna, śpiew), Joey (gitara elektryczna) i Vince (gitara basowa). W późniejszym czasie do składu dołączyli jeszcze: perkusista Seamus, a także Sam i Sonny, odpowiedzialni za brzmienia instrumentów ludowych, m. in. akordeonu, skrzypiec czy dud szkockich.

Dzięki licznym koncertom na Węgrzech zespół szybko zyskał dużą popularność, co pozwoliło mu na wydanie w 2009 debiutanckiego albumu "Rats On Board”. Krążek zawiera przeróbki irlandzkich i szkockich przyśpiewek ludowych oraz garść materiału autorskiego.

3-Majwówka 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2023 przy kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Aktualny line-up z podziałem na dni oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.

Imprezie towarzyszyć będzie coroczny Gitarowy Rekord Guinnessa, który tradycyjnie odbędzie się 1 maja na wrocławskim Rynku.