logo
Newsy
Orbit Culture
2021-07-23
Skin

Orbit Culture: nowy singiel oraz zapowiedź EP "Shaman"


Orbit Culture: nowy singiel oraz zapowiedź EP "Shaman"Źródło: YouTube/Seek & Strike
We wrześniu ukaże się najnowsze, mini-wydawnictwo szwedzkiej grupy. Do sieci trafił klip do nowego kawałka.

Zespół Orbit Culture zapowiada kolejną płytę. W 2020 ukazał się trzeci album studyjny zatytułowany "Ninja", zaś na wersji deluxe znalazł się bonusowy kawałek "Mute the Silent", który został okrzyknięty przez magazyn Revoler jednym z 30 najlepszych utworów roku 2021.

Rok po przemierze "Ninja" Orbit Culture szykuje się do premiery kolejnego krążka. 24 września 2021 pojawi się EP-ka "Shaman", zaś do sieci trafił pierwszy singiel: "Flight of the Fireflies":

Więcej na temat samej EP-ki wypowiada się wokalista, gitarzysta i autor tekstów, Niklas Karlsson. Podczas szukania pomysłu na tytuł oraz okładkę, w głowie muzyka zaświtało jedno słowo, które stało się inspiracją do nowej historii:

Nagle wpadło mi do głowy słowo Shaman i pomysły same zaczeły się z niej wylewać. Wymyśliliśmy fikcyjną historię, w której szaman "zbiera" albo "zakuwa w łańcuchy" ludzi, zapraszając ich tym samym do spróbowania swoich narkotyków w głębokiej dżungli. Ta historia została najlepiej opowiedziana w trzecim utworze "Carvings". To taka metafora bycia więźniem własnego umysłu po spożyciu substancji, które witają twój umysł z otwartymi rękoma tylko po to, aby za moment zostać zabranym i zamkniętym przez te samo świństwo.