logo
Newsy
Metal Mine Festival
Obscure Sphinx
2023-11-16
Skin

Obscure Sphinx powraca! Zespół wystąpi na festiwalu Metal Mine 2024!


Obscure Sphinx powraca! Zespół wystąpi na festiwalu Metal Mine 2024!Foto: Skin

Metal Mine Festival ogłosił kolejnego wykonawcę. Tym razem skład festiwalu nieoczekiwanie uzupełnia powracająca po dłuższej przerwie kapela Obscure Sphinx. Podczas drugiej wizyty na deskach Metal Mine warszawska grupa zaprezentuje m.in. nowy materiał.

Obscure Sphinx to jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzyki metalowej. Formacja powstała w 2008 roku z inicjatywy gitarzysty Bartosza Badacza i perkusisty Mateusza “Werbla” Badacza. Niedługo później dołączyli: basista Michał “Blady” Rejman, drugi gitarzysta Tomasz ”Yony” Jońca, związany poprzednio z Rootwater, oraz wokalistka Zofia "Wielebna” Fraś. 15 kwietnia 2011 grupa wypuściła debiutanckie ”Anaesthetic Inhalation Ritual", natomiast z końcem roku na miejsce Bartosza Badacza wskoczył Aleksander "Olo” Łukomski. Zespół łączy hipnotyzującego post rocka i metal ze sludge/doomowym ciężarem, a całości dopełnia charyzmatyczny wokal Wielebnej.

W 2012 roku, dzięki wygranej w "New Blood Award", zespół Obscure Sphinx zagrał na niemieckim Summer Breeze Open Air. W swojej karierze kapela wystąpiła również na polskim Summer Dying Loud, Off Festival, Materia Fest, Castle Party, Metal Mine, a także na czeskim Brutal Assault.

Do tej pory ukazały się trzy znakomite albumy studyjne wydany własnym sumptem, które odbiły się szerokim echem zarówno w polskich, jak i zagranicznych stronach. Dyskografię zamyka wydana w 2016 roku płyta “Nothing Left”. W marcu 2020 grupa udostępniła na swoim kanale na YouTube pełny koncert z warszawskiej Progresji, który odbył się w kwietniu 2018 roku podczas wspólnego tournée z Batushka.

Metal Mine Festival 2024 - data, line-up, bilety

Szósta edycja festiwalu Metal Mine odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Aktualny oraz info o biletach dostępne w osobnym wpisie.