logo
Newsy
Times of Grace
Killswtich Engage
2021-07-12
Skin

Nowa płyta Times of Grace ukaże mroczną stronę muzyków


Nowa płyta Times of Grace ukaże mroczną stronę muzyków

Times of Grace to poboczny projekt, tworzony dwóch muzyków z Killswitch Engage: gitarzysty Adama Dutkiewicza oraz wokalisty Jessiego Lecha. Już w tym tygodniu ukaże się drugi album zatytułowany "Songs Of Loss And Separation".

W wywiadzie udzielonym dla austrlisjkiego magazynu Heavy Dutkiewicz opowiedział, czego możemy spodziewać się na najnowszym krążku. Jak podkreślił muzyk, nowy materiał to coś, czego prawdopodobnie fani Killswitch Engage raczej się nie spodziewają:

 Ten album brzmi zupełnie inaczej niż wszystko to, co wcześniej stworzyliśmy. To nie jest w pełni metalowy krążek. Przepraszam wszytkich. To materiał nagrany z serca.  Ten projekt jest nasz, Jessiego i mój, i możemy nad nim pracować tylko wtedy, kiedy mamy na to czas. Ponieważ Jessy jest wokalistą w obu zespołach, postanowiliśmy obrać różne kierunki. Na albumie jest zdecydowanie więcej rock-and-rollowego vibe'u, wię nie oczekujcie płonącego death metalu.

Na pytanie, czy podczas tworzenia płyty muzykom przyświecał jakiś konkretny cel, Adam odparł, że w gruncie rzeczy był tylko jeden - aby nowy materiał nie przypominał płyt Killswitch Engage:

Chcieliśmy pokazać bardziej osobistą, mroczniejszą stronę tego, kim jesteśmy. Chcieliśmy nagrać kilka piosenek, poruszających bardziej bolesne aspekty naszego życia – takie nasze katharsis. Jest to coś zdecydowanie innego. Podczas gdy KILLSWITCH rzuca bardziej pozytywne, pełne nadziei światło, w tym przypadku jest sporo ciemności i trudnych spraw.