logo
Newsy
Frozen Sun Fest
Noconcreto
2022-02-03
Skin

Noconcreto wystąpi na Frozen Sun Fest 2022


Noconcreto wystąpi na Frozen Sun Fest 2022Foto: Ewa Piekut photography

Frozen Sun Fest ogłosił kolejnego artystę, który wystąpi podczas pierwszej edycji metalowego festu. Skład imprezy uzupełniła warszawska formacja Noconcreto.

Zespół Noconcreto powstał pod koniec 1996 r. na warszawskim Ursynowie. W muzyce zespołu można usłyszeć melodyjne, jak również mocne gitarowe granie z rapowymi, krzyczanymi elementami w warstwie wokalnej. Teksty w utworach obejmują zarówno relacje międzyludzkie, jak i spostrzeżenia związane z funkcjonowaniem społeczeństwa i świata. Ta stylistyka muzyczna określa Noconcreto jako zespół wykonujący muzykę z pogranicza gatunków nu-metal, rapcore, hardcore-rap.

W 2004 r. ukazał się debiutancki krążek “Noconcreto”. Nagrania miały miejsce u Piotra ,"Dzikiego” Chancewicza (Wild Pig), który również gościnnie zagrał na gitarze w jednym z utworów. Mixem płyty zajął się nagrodzony Fryderykiem’ w 1999 r. realizator dźwięku i producent muzyczny Leszek Kamiński w Studiu S4 Polskiego Radia.

Zespół Noconcreto koncertował w latach 1997- 2004 po czym nieoczekiwanie zakończył działalność. Grupa supportowała m.in. Acid Drinkers, Kult, TSA, Lipali, Sweet Noise. Największym wydarzeniem koncertowym zespołu był występ na głównej scenie Przystanku Woodstock w 2003 r. w Żarach, który przyniósł zespołowi większą rozpoznawalność.

W roku 2020 zespół Noconcreto ponownie rozpoczął swoją działalność muzyczną, a 29 października 2021 r. odbyła się premiera pierwszego po siedemnastu latach singla pt. “Sky Is The Limit” będącego zapowiedzią nowego materiału, którego wydanie jest planowane w 2022 r.

I edycja Frozen Sun Fest - data, line-up, bilety

Pierwsza odsłona Frozen Sun Fest odbędzie się 9 lipca 2022 w Warszawie na Letniej Scenie klubu Progresja. Aktualny line-up oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.