logo
Newsy
Bangarang Festival
NITOA
Simply Flow
2024-02-11
Skin

NITOA oraz Simply Flow na Bangarang Festival 2024


NITOA oraz Simply Flow na Bangarang Festival 2024Foto: Facebook / Simply Flow

Stowarzyszenie Dżentelmeni Metalu ogłosiło dwa kolejne zespoły tegorocznej edycji Bangarang Festival. Skład festiwalu uzupełniły: metalowa NITOA (uczestnik tegorocznej edycji Gostyńskie Rockowania Festival) oraz pop-rockowe Simply Flow.

NITOA to Beniec (wokal, gitara), Koper (bas) i Dudek (perkusja) - trzej faceci z warszawskiego Grochowa, którzy uwielbiają ciężkie, szybkie granie okraszone melodią. Wspólnie komponują muzykę, ich teksty są mroczne i życiowe, choć nieoczywiste. W styczniu 2022 grupa wydała pierwszą płytę pt. “ODIUM”, na której znalazło się dziesięć mocnych, brutalnych metalowych kawałków. Od listopada 2021 do marca 2022 NITOA była w trasie koncertowej promującej płytę, zagrała prawie 20 koncertów w całej Polsce.

Simply Flow powstało w 2018 roku i założenia miał to być projekt akustyczny wykonujący znane i lubiane covery, jak i również autorskie utwory. Ale założenia mają to do siebie, że się potrafią zmienić i tak też był w tym przypadku. Podczas jednej z prób zespół postanowił spróbować nieco innego brzmienia. Cajon zastąpiła perkusja, a jedną z gitar akustycznych – gitara elektryczna. Okazało się, że nie zabrało to zespołowego Flow, a część utworów dostała nowe życie. Pozwoliło to uzyskać szeroki wachlarz brzmień zarówno akustycznych jak i tych bardziej rockowych.

Bangarang Festival 2024 - data, bilety, line-up

Piąta edycja Bangarang Festival odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2024 w miejscowości Chwałkowo koło Krobi w województwie wielkopolskim. Aktualny line-up oraz info o biletach w osobnym wpisie.