logo
Newsy
Bangarang Festival
Nietrzask
2023-01-05
Skin

Nietrzask wystąpi na Bangarang Festival 2023


Nietrzask wystąpi na Bangarang Festival 2023Foto: Facebook / Nietrzask

Stowarzyszenie Dżentelmeni Metalu ogłosiło kolejny zespół, który wystąpi na tegorocznej odsłonie Bangarang Festival. Tym razem skład imprezy uzupełniła formacja Nietrzask.

Grupa Nietrzask powstała w 2014 roku w Toruniu z inicjatywy rójki przyjaciół, którzy zainspirowani amerykańskim folkiem, bluesem i country postanowili przenieść zawartą w tych gatunkach wrażliwość na ludzką krzywdę, na polski, małomiasteczkowy grunt. 

Z czasem zespół rozrósł się do pięcioosobowego składu, a zmianie uległ również charakter muzyki, coraz częściej zapuszczający się w rejony rockowe i post-punkowe. Nie zmieniło się natomiast społeczne zaangażowanie kapeli, jej poczucie humoru i autoironia

Być może właśnie ta bezpretensjonalność sprawiła, iż Nietrzask zdobył serca publiczności zarówno na trasie Męskiego Grania, jak i grając na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival. Wszystkie koncerty zespołu charakteryzuje bezpośrednia, bliska relacja z publicznością.

W 2022 roku ukazał się trzeci album zatytułowany “Szybko”.

Bangarang Festival 2023 - data, line-up, bilety

Czwarta edycja Bangarang Festival odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 w miejscowości Chwałkowo koło Krobi w województwie wielkopolskim. Aktualny line-up oraz informacje o biletach dostępne w osobnym wpisie.