logo
Newsy
Łukasz Łyczkowski & 5 RANO
2022-07-27
Skin

"Nie jest źle" - zobacz najnowszy teledysk od Łukasz Łyczkowski & 5 RANO


"Nie jest źle" - zobacz najnowszy teledysk od Łukasz Łyczkowski & 5 RANOFoto: materiały prasowe

Parę dni temu ukazał się najnowszy klip od zespołu Łukasz Łyczkowski & 5 RANO. Kapela pochwaliła się teledyskiem do utworu “Nie jest źle”, który promuje trzeci, studyjny album “Credo”.

Klip według scenariusza frontmana zespołu powstał w jego rodzinnym mieście Sulęcinie. Łyczkowi bardzo zależało na tym, aby zawrzeć w obrazie emocje, które towarzyszyły mu podczas tworzenia utworu. Bawiąc się symboliką, muzyk stara się przekazać odbiorcy nieoczywiste przesłanie. W samym utworze wokalista stawia bezczelne wręcz pytania i tezy, nie bojąc się rzucenia wyzwania konformizmowi. Podmiot liryczny z przekorą staje w opozycji do otaczającej go rzeczywistości. 

Całokształt ma na celu wywołać rozdźwięk poznawczy u widza, który słysząc pogodną i niosącą nadzieję melodię jednocześnie musi zmierzyć się z obrazem mrocznym, wzbudzającym grozę i niepewność. Taka jest zresztą cała twórczość Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO - istny tygiel emocjonalny i gatunkowy.

18. urodziny projektu Łukasz Łyczkowski & 5 RANO - data, line-up, bilety

13 sierpnia 2022 w lubuskim Łagowie odbędzie się urodzinowy koncert zespołu Łukasz Łyczkowski & 5 RANO. Kapela będzie świętować równą osiemnastkę. Z tej okazji muzycy zaprosili specjalnych gości. Na scenie miejscowego Amfiteatru u boku solenizantów wystąpią:

  • Tomek "Kowal" Kowalski
  • Utopia
  • Jarecki
  • Niedźwiedź

Wstęp wolny. Początek koncertu - godz. 17:30.