logo
Newsy
3-Majówka
New Model Army
2022-12-17
Skin

New Model Army na festiwalu 3-Majówka 2023


New Model Army na festiwalu 3-Majówka 2023Foto: Facebook / New Model Army

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład wrocławskiego festiwalu uzupełnił zespół New Model Army. Kapela wystąpi drugiego dnia, czyli 1 maja.

New Model Army to kultowa grupa, która uformowała się w 1980 roku w Bradford. Twórcy takich numerów jak "Vagabonds", "51st State", czy "Small Town England" sprzedali już ponad półtora miliona krążków, mimo że ich single nigdy nie trafiały na listy przebojów. 

Za najlepsze krążki w dyskografii New Model Army uznaje się "No Rest For The Wicked" oraz "Thunder and Consolation", a ich występy charakteryzują się aranżacjami dopracowanymi do perfekcji. W 2020 roku grupa obchodziła czterdziestą rocznicę istnienia.

Zespół wywarł ogromny wpływ na “postpunk”, ”folk-rock”, “polityczny rock”, ”goth”, “metal” i inne  subkultury muzyczne, ale zdecydowanie odmawia przynależności do jakiegokolwiek gatunku lub stylu, który by ich ograniczał. 

23 sierpnia 2019 roku ukazało się ostatnie wydawnictwo New Model Army, zatytułowane ”From Here”. Zespół napisał album w zaledwie 2 miesiące, a utwory nagrał w przeciągu 9 dni, pracując w pięknie położonym Ocean Sounds Recordings, znajdującym się na norweskiej wyspie Giske.

3-Majwówka 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2023 we Wrocławiu przy kompleksie Hali Stulecia. Aktualny line-up z podziałem na dni oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.

Imprezie towarzyszyć będzie coroczny Gitarowy Rekord Guinnessa, który tradycyjnie odbędzie się 1 maja na wrocławskim Rynku.