logo
Koncerty
2023-12-30
Skin

Neozbiljni Pesimisti zagrają w Lublinie w 2024


Neozbiljni Pesimisti zagrają w Lublinie w 2024Foto: Facebook / Neozbiljni Pesimisti

Radio Lublin oraz Koncerty na dworze/polu zapraszają na huczne otwarcie koncertowego sezonu 2024. Już niebawem, bo 12 stycznia, w Studio im. Budki Suflera wystąpi energiczna, szalona i nieobliczalna grupa Neozbiljni Pesimisti!

Grupa powstała w 2001 roku – w burzliwym klimacie po obaleniu Miloševicia – z wyraźnym celem tworzenia muzyki wyrażającej słodko-gorzką rzeczywistość polityczną tamtych czasów. Kierowani przez basistę i wokalistę Igora Olujića, Serbowie mieszają etniczne brzmienia z energią ska i punk rocka, nie zapominając o klasykach swojego rodzimego regionu. 

W utworach Neozbiljni Pesimisti melodie Gorana Bregovica spotykają się z prostotą punkowego riffu spod znaku Sex Pistols a weselne klimaty rodem z Bałkanów miksują się z chóralnymi refrenami UK Subs. Do tej pory zagrali na wielu europejskich festiwalach takich jak np. Pol'and'Rock, Basowiszcza, Balkan Square Festival, EXIT, Arsenal Fest, Festival Lent, Nisville Jazz Festival, Lake Fest.

Bilety w cenie 40 PLN dostępne na platformie GoOut. W dniu koncertu na bramce cena wejściówki wyniesie 50 PLN. Dzieci i młodzież do 13 roku życia pod opieką dorosłych wchodzą za darmo.