logo
Newsy
Hard Rock Heroes Festival
Nazareth
2022-12-16
Skin

Nazareth oraz Kruk & Wojtek Cugowski wystąpią na Hard Rock Heroes Festival 2023


Nazareth oraz Kruk & Wojtek Cugowski wystąpią na Hard Rock Heroes Festival 2023Foto: Facebook / Metal Mind Productions

Metal Mind Productions ogłosiło kolejnych artystów debiutanckiej edycji Hard Rock Heroes Festival. Line-up uzupełniła szkocka formacja Nazareth oraz polski duet w składzie Wojtek Cugowski & zespół Kruk.

Nazareth to formacja, której nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi hard rocka. Grupa istnieje na scenie od ponad 50 lat i wydała w tym czasie  25 płyt studyjnych. Najnowsza "Surviving the Law" ukazała się w kwietniu tego roku. Zespół zawitał na szczycie europejskich list przebojów za sprawą dwóch albumów z 1973 roku: “Razamanaz”, który wyprodukowany został przez Rogera Glovera z Deep Purple, oraz ”Loud 'n' Proud”

Jednak światowy rozgłos przyniosła grupie płyta “Hair of the Dog” z 1975 r. W samych tylko Stanach Zjednoczonych krążek rozszedł się w nakładzie miliona sztuk. To właśnie z tej płyty pochodzi światowy przebój "Love Hurts". Zespół obecnie koncertuje w składzie: 

  • Carl Sentance (wokal)
  • Pete Agnew (bas)
  • Lee Agnew (perkusja)
  • Jimmy Murrison (gitara)

Kruk to formacja, która doskonale znana jest polskim fanom purpurowych brzmień. Grupa istnieje od 2001 roku, a ich muzyka wymyka się sztywnym definicjom. Czerpiąc inspiracje z klasycznego hard rocka spod znaku Deep Purple czy Rainbow, zespół nie boi się też długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami. W ostatnim czasie Kruk połączył siły z Wojtkiem Cugowskim, czego owocem jest najnowszy album pt. "Be There". Krążek ukazał się w kwietniu zeszłego roku i spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem fanów i mediów. 

Piotr Brzychcy - współzałożyciel oraz gitarzysta Kruka - wspomina, że w przeszłości kapela trzykrotnie wystąpiła u boku Deep Purple, a teraz zespoły ponownie będą dzielić scenę na Hard Rock Heroes Festival:

 Jako wieloletni fan muzyki spod znaku hard'n'heavy, na wieść o takim festiwalu pomyślałem od razu - tam trzeba bezwzględnie być! W Polsce tylko raz odbył się podobny festiwal z Whitesnake w roli headlinera ponad 10 lat temu, a przecież muzycy tych wspaniałych, legendarnych grup powoli decydują się na emeryturę, lub co gorsze odchodzą na drugą stronę tęczy. W sercu tli mi się też iskra nadziei, że może na tę specjalną okazję przygotujemy z Wojtkiem Cugowskim jakiś premierowy utwór, bo prace nad nową płytą Kruka trwają!

Hard Rock Heroes Festival 2023 - data, line-up, bilety

Pierwsza edycja Hard Rock Heroes Festival odbędzie się 12 czerwca 2023 w Tauron Arena Kraków. Aktualny line-up oraz informacje o biletach w osobnym wpisie.