logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Napalm Death
2023-01-16
Skin

Napalm Death gwiazdą Pol'and'Rock Festival 2023


Napalm Death gwiazdą Pol'and'Rock Festival 2023Foto: facebook.com/officialnapalmdeath

Poznaliśmy koleją gwiazdę tegorocznego Pol'and'Rock Festival. W najnowszym odcinku audycji Zaraz Będzie Ciemno, prowadzonej przez Jurka Owsiaka, dowiedzieliśmy się, iż line-up festiwalu uzupełniła jedna z największych legend ekstremy - formacja Napalm Death.

Powstała w 1981 roku kapela z Birmingham, rodem niczym gang rodziny Shelbych z serialu "Peaky Blinders", nigdy nie zdradziła swoich zasad oraz nigdy nie poszła na komercję. Nawet flirt z death metalem w latach 90. Napalm Death przeprowadzili w sposób wiarygodny. 

Angielska grupa z czasem stała się formacją międzynarodową i wykształciła styl, w którym soczysty, tnący jak brzytwa grindcore, pięknie miesza się hardcorem i od czasu do czasu czerpie z twórczości Swans, Bauhaus, czy wczesnego Killing Joke

Trzon kapeli, który z podziwu godną regularnością dostarcza wspaniałych albumów, stanowią od lat trzej muzycy – szalejący na scenie wegetarianin Mark "Barney" Greenway, Shane Embury i Danny Herrera

W pandemicznym czasie Napalm Death uraczył fanów znakomitym albumem (z jak zwykle ważnym przesłaniem), zatytułowanym "Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism" (2020). Do tej pory ukazało się łącznie szesnaście albumów studyjnych.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up

Kolejna edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal - wolny. Aktualny line-up znajdziecie w osobnym wpisie.

Napalm Death zagra we Wrocławiu - termin, bilety

Gdyby ktoś nie wybierał się na Pol'and'Rock, ale chciał zobaczyć Napalm Death w akcji, to już 12 lutego 2023 zespół wystąpi we Wrocławiu w Centrum Koncertowym A2. Więcej informacji w osobnym artykule.