logo
Newsy
Mystic Festival
2024-05-27
Skin

Mystic Festival 2024: zmiany w line-upie


Mystic Festival 2024: zmiany w line-upieFoto: Facebook / Mystic festival

Organizacja festiwalu to złożone wyzwanie logistyczne, planowane z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Niestety, los lubi płatać figle i czasami z przyczyn niezależnych od organizatora któryś zespół odwołuje swój występ.

Tak tez stało się w przypadku zbliżającego się wielkimi krokami Mystic Festival. Wydarzenie odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Gdańsku, ale bez udziału grup Twin Temple, Ithaca i Dödsrit. Te niestety wypadły z programu Mystic, ale na szczęście organizatorom udało się znaleźć na ostatnią chwilę godne zastępstwo.

Tym samym do Gdańska zawitają:

Witch Fever

Doompunkowy kwartet z Manchesteru, który posępne dziedzictwo Black Sabbath łączy z piwnicznym brudem. Warto sprawdzić album "Congregation” i oczywiście koncert w Gdańsku.

Pest Control 

Tytuł ich debiutanckiego albumu brzmi co prawda "Don’t Test the Pest”, ale w drodze wyjątku można się nie zastosować. Muzyka Anglików to crossover, siejący zniszczenie na pograniczu hardcore’a i staroszkolnego thrashu.

Loathfinder 

Pochodzą z Krakowa i reprezentują dwa potężne żywioły: death i black metal. W składzie muzycy znani m.in. z Totenmesse i Fleshworld.

Kolejna odsłona Mystic Festival odbędzie się w dniach 5-8 czerwca 2024 na terenie Stoczni Gdańskiej. Aktualny line-up oraz info o biletach dostępne w osobnym wpisie.