logo
Newsy
Mystic Festival
2023-11-21
Skin

Mystic Festival 2024: nowe ogłoszenia


Mystic Festival 2024: nowe ogłoszeniaFoto: Facebook / Mystic festival

Mystic Coalition ogłosiło kolejne zespoły, które w przyszłym roku wystąpią na Mystic Festival. Tym razem skład imprezy uzupełnili:

Body Count

W latach 90. łączenie metalu z rapem było konceptem świeżym i modnym, ale Body Count to wyjątek, bo choć na froncie mieli popularnego rapera, proporcje odmierzali zdecydowanie na korzyść wściekłego thrashu. Siła Body Count to przed wszystkim riffy Erniego C. i wokal oraz charyzma Ice’a T. A także bezkompromisowość, bo żeby zacząć pisać swoją historię od takiego numeru jak “Cop Killer” trzeba być nieustraszonym. Żeby po niemal trzech dekadach dostać Grammy – konsekwentnym. Body Count już zapowiadają nowy album ”Merciless” – i tak, są również bezlitośni.

Sodom

Od czterdziestu lat na wojnie, ale Sodom ani myślą o złożeniu broni i przejściu do rezerwy. To pionierzy, którzy pisali historię Wielkiej Czwórki Teutońskiego Thrash Metalu inspirując kolejne pokolenia hołdujących ekstremie artystów. Sodom nigdy nie zboczyli z kursu, choć zarazem zmieniali się i ewoluowali. “Obsessed By Cruelty”, ”Agent Orange” czy "M-16” to przecież zupełnie inne płyty – ale wszystkie znakomite i wszystkie należą już do kanonu europejskiego metalu.

Crystal Lake

Techniczna biegłość, nieskrępowana wyobraźnia i krystalicznie – nomen omen – czyste brzmienie to cechy, którymi pochwalić się mogą Crystal Lake. W 2023 roku kwintet z Tokio zyskał nowy głos, w postaci Johna Roberta Centorrino (eks - The Last Ten Seconds of Life) i rozpoczął nowy rozdział znakomitym singlem "Dystopia”, niezmiennie balansującym pomiędzy metalcore’em a progmetalem.

Lik

Kto zna album "Misanthropic Breed”, trzeci długograj w dyskografii Lik, doskonale kojarzy otwierający go krzyk bólu. Też tak będziecie śpiewać, jeśli podejdziecie pod scenę na koncert kwartetu ze Sztokholmu. To death metal w najczystszej postaci, kontynuacja dzieła zniszczenia zapoczątkowanego kiedyś przez Entombed czy Dismember. Zanim Lik pojawią się w Gdańsku powinna być już gotowa czwarta płyta, na pewno równie brutalna jak pozostałe.

Mystic Festival 2024 - data, line-up, bilety

Kolejna odsłona Mystic Festival odbędzie się w dniach 5-8 czerwca 2024 na terenie Stoczni Gdańskiej. Aktualny line-up oraz info o biletach dostępne w osobnym wpisie.