logo
Newsy
3-Majówka
2022-12-22
Skin

Myslovitz na festiwalu 3-Majówka 2023


Myslovitz na festiwalu 3-Majówka 2023Foto: myslovitz.pl

Organizatorzy wrocławskiej 3-Majówki ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład uzupełniła formacja Myslovitz. Kapela wystąpi 2 maja.

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach i o tej pory wydała 10 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak "Długość dźwięku samotności", "Dla ciebie", "My", "Chłopcy", "Scenariusz dla moich sąsiadów", "Peggy Brown", "Z twarzą Marilyn Monroe" i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.

W swojej historii grupa ma na koncie współpracę z reżyserem Januszem Kamińskim, fotografikiem Ryszardem Horowitzem, Markiem Grechutą i Jerzym Stuhrem. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival oraz zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin oraz Travis.

Myslovitz jest dwukrotnym laureatem MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act. oraz był wielokrotnie był nagradzany przez Akademię Fonograficzną Fryderykami. 

W czerwcu 2022 ukazał się trzeci singiel zatytułowany “Pakamn”, który zapowiada najnowszy album Myslovitz.

3-Majwówka 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2023 przy kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Aktualny line-up z podziałem na dni oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.

Imprezie towarzyszyć będzie coroczny Gitarowy Rekord Guinnessa, który tradycyjnie odbędzie się 1 maja na wrocławskim Rynku.