logo
Festiwale
Frontside
Schizma
Moleskin
Pleń
2023-09-11
Skin

Moleskin Fest 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]


Moleskin Fest 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: Facebook / Moleskin

4 listopada 2023 w Sosnowcu odbędzie się pierwsza edycja metalowego Moleskin Fest. Tego dnia w Komin Music Cafe wystąpią następujące zespoły:

Frontside

Przed laty krzyczeli, że ich przeznaczeniem jest płonąć, ale nigdy się nie spopielili. Frontside to wciąż zespół świeży i witalny, a upływ lat nadaje im szlachetności zamiast zbędnych zmarszczek. Legendarna polska załoga z hardcore punkowym backgroundem zwiedziła już wszystkie zakamarki ekstremy - od deathcore’u przez metalcore, a skończywszy nawet na melodyjnym death metalu - i w każdym odnalazła się bezproblemowo. Bo tu nie ma kanciastego metalu po linii najmniejszego oporu, tylko stale ponawiane (i z reguły udane) poszukiwania własnego stylu, który czasami potrafi być wyjątkowo nieszablonowy, w końcu wszyscy pamiętamy “Sprawa jest osobista”!
Na przestrzeni trzech dekad - okrągła rocznica działalności stuknęła im w tym roku, równo z 20. urodzinami nagrodzonego Fryderykiem “I odpuść nam nasze winy…” - zespół przeszedł przez wiele sytuacji, także tych trudnych, ale 2023 to dla nich raczej rok sukcesu niż chowania się za gardą. Po odejściu Aumana za sitkiem staje Mollie, a grupa rusza z koncertami i pracą nad nowym materiałem. Warto mieć to na uwadze i zachować czujność - zmiłowania lub łaski raczej się nie spodziewajcie.

Schizma

Jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych, zarówno w kraju jak i za granicą, polskich zespołów hardcore. Zespół powstał w 1990 roku i przez ponad trzy dekady istnienia, mimo szeregu roszad personalnych, nieprzerwanie gra, nagrywa i jest wierny bezkompromisowej stylistyce i przekazowi charakterystycznemu dla niezależnej sceny hc. Dorobek Schizmy to ponad dziesięć wydawnictw, lecz to czym żyje zespół i co jedna mu rzesze oddanych ludzi to występy na żywo, odzwierciedlające to co najważniejsze w hc: energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów.

Schizma zagrała blisko tysiąc koncertów w całej Polsce oraz kilkunastu krajach i mimo upływających lat wciąż gra zarówno małe lokalne gigi jak i duże festiwale docierając wszędzie gdzie płonie lub tli się ogień sceny niezależnej. Zespół dzielił scenę z takimi uznanymi składami jak Length Of Time, l’Espirit Du Clan, Strife, Madball, Integrity, Terror jak również Vader, Kreator, Cannibal Corpse, Anthrax czy DRI.

Rok 2023 przynosi długo wyczekiwany nowy album długogrający "Upadek” wydany nakładem wytwórni Piranha Music. Album, po dwóch ostatnich EPkach “Dla Was” i “O Nas” oraz LP “Whatever It Takes Whatever It Wrecks“, kontynuuje nową erę w działalności grupy. HCTD!

Moleskin

Śląsko-zagłębiowska mieszanka ludzka i muzyczna. Łączymy metal z core i wszystkim czym chcemy. Grupa powstała w 2016 roku w Sosnowcu i zrzesza byłych lub obecnych muzyków takich składów jak: Loa Karma, Across the Shade oraz Clinica Muerte. Album “Wrednoczas”, który został zarejestrowany i wyprodukowany przez Tomasza ”Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z zespołami: Coma, Decapitated czy Frontside, wzbogaci dotychczasową dyskografię zespołu, która składa się z EP-ki ”W błocie” (2018) oraz singli: “Niosę pochodnię” (2018), ”Uczę czołgać się” (2019) i "Czas rozliczenia” (2021). Teksty w zaangażowany sposób opisują obecną sytuację w kraju i na świecie, dotykając tematów takich jak: nierówności społeczne, pogwałcenie wolności, konsumpcjonizm czy wzrost popularności teorii spiskowych.

Pleń

Black metal, którego brzmienie rodzi się w Sosnowcu od 2020 roku. Inspirując się zarówno klasycznymi ikonami tego gatunku, jak i artystami z innych dziedzin muzycznych, tworzą utwory skłaniające odbiorcę do refleksji. Ich teksty głęboko zagłębiają się w rozważania egzystencjalne, odwołując się do symbolizmu i filozofii nihilizmu. To muzyczne odbicie próżni, w której człowiek zmagający się z własnym sensem odnajduje odzwierciedlenie.W lipcu 2023r. nakładem wytwórni Old Temple zespół wydał swój debiut pt. "Przechrzta".

Bilety trafią do sprzedaży 1 października. Ceny:

  • 60 PLN - przedsprzedaż
  • 70 PLN - w dniu koncertu