logo
Newsy
Krzywizna Fest
Miyasis
2024-02-06
Skin

Miyasis otwiera line-up Krzywizna Fest 2024


Miyasis otwiera line-up Krzywizna Fest 2024Foto: YouTube / Miyasis

W sobotę 3 lutego odbył się drugi półfinałowy koncert festiwalu Gostyńskie Rockowania. Na scenie GOK “Hutnik” wystąpiło 10 kapel, które walczyło o miejsce w ścisłym finale. Dla zespołów Kingdom of Rock, Intruder, Pökitzø oraz Coramine ten dzień okazał się być udanym, bo to właśnie je zobaczymy 24 lutego podczas Grande Finale Gostyńskich Rockowań

Ale należy jeszcze wymienić jedną kapelę, która swoim występem tak oczarowała jury, że te postanowiło nie zwlekać i zaprosiła ją na tegoroczną edycję Krzywizna Fest. Mowa o warszawskim kwintecie Miyasis, którego początki sięgają 2020 roku. Inspiracje stanowią nowoczesne metalowe brzmienia Monuments czy Erra, deathcorowi i death metalowi giganci spod znaku Thy Art Is Murder i Cattle Decapitation, ale nie brakuje również nawiązań do klasyki w postaci Pantery czy Lamb of God. Wypadkową tych wpływów jest styl obfitujący w agresywne riffy i growle, ale także i momenty muzycznego oddechu. W 2023 Miyasis wydał swój debiutancki krążek zatytułowany “Chaos Collusion”.

Na ten moment nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie odbędzie się kolejna odsłona Krzywizny. Prawdopodobny termin to sobota 26 października 2024 w GOK “Hutnik”. Wkrótce więcej informacji.