logo
Koncerty
Ministry
2022-03-23
Skin

Ministry wystąpi w Warszawie w 2022 [ODWOŁANY]


Ministry wystąpi w Warszawie w 2022 [ODWOŁANY]Foto: facebook.com/productions.knock.out

Agencja Knock Out Produtions ogłosiła jedyny w Polsce koncert legendy industrial metalu - zespołu Ministry. Al Jourgensen i spółka odwiedzą nasz kraj tej jesieni w ramach europejskiej trasy promującej ostatni album studyjny “Moral Hygiene”. Krążek ukazał się 1 października 2021 r.

Ministry zagra w Warszawie - data, goście, bilety

Polski koncert Ministry odbędzie się 23 listopada 2022 w Warszawie w klubie Progresja. Kapela przybędzie do naszego kraju w towarzystwie zespołów The 69 Eyes oraz 3Teeth Wednesday 13. Bilety w cenie 189/199 PLN dostępne w sprzedaży od 25 marca w Knock Out Music Store. W dniu koncertu przyjdzie zapłacić 210 PLN.

Ministry rozpoczęło swoją działalność na początku lat 80-tych w amerykańskim Chicago. Choć na początku muzyka grupy oscylowała gatunkowo wokół new-wave i synth-popu, niecałą dekadę później jej brzmienie było już diametralnie inne. Wraz z ukazaniem się płyty “The Land Of Rape And Honey” w 1988 roku, zespół po raz pierwszy rozszerzył swoje brzmienie o gitarowe riffy i sample. 

Bramy industrial metalu zostały po praz pierwszy przekroczone przez grupę wraz z premierą albumu ”The Mind Is a Terrible Thing to Taste” w 1989 r. Zespół uznawany jest za jeden z pionierów gatunku, obok m.in.: Skinny Puppy, Front Line Assembly, Nine Inch Nails, czy Godflesh. Skład kapeli ulegał licznym zmianom, ale niezmiennie na stanowisku lidera pozostaje jego założyciel - Al Jourgensen.

The 69 Eyes to jedna z największych żywych legend rocka gotyckiego, nieodcinająca kuponów, lecz ciągle tworząca nowe utwory i wydająca płyty. Finom nie można odmówić rockandrollowego drive'u i punkowej zadziorności. Muzyka, której klimat to coś pomiędzy gotyckim horrorem i mrocznym, perwersyjnym filmem, wciąż kipi świeżością oraz czaruje niepodrabialnym wokalem Jyrkiego. Dyskografię The 69 Eyes zamyka wydany w 2019 roku album "West End".

Wygląda niczym zaginiony krewny rodziny Adamsów, ale zamiast przebywać w kryjącej wiele mrocznych tajemnic posiadłości, Joseph Michaela Poole od ponad 30 lat zaraża melomanów na całym świecie miłością do horror punka, hard rocka i metalu. Od 2004 roku muzyk działa pod szyldem Wednesday 13 i dość szybko udało mu się zaskarbić serca fanów Misfits, Samhain, czy Ramones. Kapela jest bardzo dobrze znana polskiej publiczności, która już wielokrotnie miała okazję obcować na żywo z muzyką Josepha. Do tej Wednesday 13 wydało osiem albumów studyjnych. Dyskografię zamyka wydana w 2009 r. płyta “Necrophaze”.