logo
Newsy
Illusion
Metal Hammer Festival
Flapjack
2022-12-20
Skin

Metal Hammer Festival 2023: pełny line-up


Metal Hammer Festival 2023: pełny line-upFoto: Facebook / Metal Hammer Festival
Znamy już wszystkie zespoły, które wystąpią podczas kolejnej edycji festiwalu.

Metal Mind Productions podało pełny skład przyszłorocznej edycji Metal Hammer Festival. Do ogłoszonego jakiś czas temu headlinera, zespołu Pantera, dołączają:

Hatebreed

Hatebreed to amerykańska formacja, która swoją działalność rozpoczęła w 1994 roku. Zespół ma na koncie 8 studyjnych płyt, a już pierwszy krążek kapeli “Satisfaction Is the Death of Desire” (1997) zyskał status kultowego albumu. Dyskografię zespołu zamyka płyta z 2020 roku, ”Weight of the False Self”. Stylistyka muzyczna grupy określana jest mianem zabójczego, zmetalizowanego hardcore’u.

Crowbar

Prosto z bagien Luizjany nadciąga sludge metalowy walec - Crowbar. Zespół, któremu od ponad 30 lat przewodzi Kirk Windstein, to jedna z najbardziej wpływowych metalowych formacji z Nowego Orleanu. Dyskografia grupy obejmuje 12 albumów studyjnych, z czego najnowszy, "Zero and Below” ukazał się marcu zeszłego roku.

Illusion

Tego kwartetu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Illusion to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie rockowej. Zespół z przerwami działa od 1992 roku i to właśnie Lipa z kolegami jest autorem takich kultowych numerów jak “Nóż”, "Vendetta” czy ”Cierń”. W swoim dorobku kapela ma 6 krążków studyjnych, a dyskografię grupy zamyka album "Anhedonia” (2018). Lipa tak komentuje występ Illusion na Metal Hammer Festival:

Spełnia się jedno z moich marzeń. Zagram przed bandem, którego moc wpłynęła na rozwój mojej, bezkompromisowość riffów oraz atom w gardle stały się dla mnie ideą, do której dążyłem. Wydaje mi się, że czasem byłem blisko. Tym dla mnie była Pantera. Niekończącym się strumieniem siły.

Flapjack

Kiedy w metalowym tyglu gotuje się thrash i hardcore punk, a Litza i Ślimak z resztą ekipy Flapjacka doprawiają całość rap rockiem i rap corem, głębokimi tekstami oraz sporą dawką wpadających w ucho melodii, powstaje jedno z najbardziej intrygujących dań w metalowym menu. Flapjack, który zaserwował już 4 kultowe albumy, przygotowuje właśnie nowy krążek, który ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku, a na żywo będzie można ten materiał sprawdzić na Metal Hammer Festival.

Subterfuge

Na pierwszy festiwalowy ogień pójdzie polska formacja Subterfuge. Grupa ma już na koncie 2 krążki studyjne, “Projections from the Past” i ”Prometheus”. Brzmienie zespołu łączy w sobie death metalowe elementy z heavy i metalem progresywnym, a dodatkowo urozmaicone jest partiami saksofonu.

Metal Hammer Festival 2023 - data, bilety

Przyszłoroczna edycja Metal Hammer Festival odbędzie się 5 czerwca 2023 w łódzkiej Atlas Arenie. Wejściówki do nabycia na shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie) oraz Eventim i eBilet.

Ceny (przedsprzedaż / w dniu koncertu):

  • Płyta - 350/ 380 PLN
  • Siedzące kat. 1 - 420 / 450 PLN
  • Siedzące kat. 2 - 380 / 410 PLN
  • Siedzące kat. 3 - 320 / 350 PLN