logo
Newsy
Illusion
Metal Hammer Festival
Flapjack
2022-12-20
Skin

Metal Hammer Festival 2023: pełny line-up


Metal Hammer Festival 2023: pełny line-upFoto: Facebook / Metal Hammer Festival

Metal Mind Productions podało pełny skład przyszłorocznej edycji Metal Hammer Festival. Do ogłoszonego jakiś czas temu headlinera, zespołu Pantera, dołączają:

Hatebreed

Hatebreed to amerykańska formacja, która swoją działalność rozpoczęła w 1994 roku. Zespół ma na koncie 8 studyjnych płyt, a już pierwszy krążek kapeli “Satisfaction Is the Death of Desire” (1997) zyskał status kultowego albumu. Dyskografię zespołu zamyka płyta z 2020 roku, ”Weight of the False Self”. Stylistyka muzyczna grupy określana jest mianem zabójczego, zmetalizowanego hardcore’u.

Crowbar

Prosto z bagien Luizjany nadciąga sludge metalowy walec - Crowbar. Zespół, któremu od ponad 30 lat przewodzi Kirk Windstein, to jedna z najbardziej wpływowych metalowych formacji z Nowego Orleanu. Dyskografia grupy obejmuje 12 albumów studyjnych, z czego najnowszy, "Zero and Below” ukazał się marcu zeszłego roku.

Illusion

Tego kwartetu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Illusion to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie rockowej. Zespół z przerwami działa od 1992 roku i to właśnie Lipa z kolegami jest autorem takich kultowych numerów jak “Nóż”, "Vendetta” czy ”Cierń”. W swoim dorobku kapela ma 6 krążków studyjnych, a dyskografię grupy zamyka album "Anhedonia” (2018). Lipa tak komentuje występ Illusion na Metal Hammer Festival:

Spełnia się jedno z moich marzeń. Zagram przed bandem, którego moc wpłynęła na rozwój mojej, bezkompromisowość riffów oraz atom w gardle stały się dla mnie ideą, do której dążyłem. Wydaje mi się, że czasem byłem blisko. Tym dla mnie była Pantera. Niekończącym się strumieniem siły.

Flapjack

Kiedy w metalowym tyglu gotuje się thrash i hardcore punk, a Litza i Ślimak z resztą ekipy Flapjacka doprawiają całość rap rockiem i rap corem, głębokimi tekstami oraz sporą dawką wpadających w ucho melodii, powstaje jedno z najbardziej intrygujących dań w metalowym menu. Flapjack, który zaserwował już 4 kultowe albumy, przygotowuje właśnie nowy krążek, który ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku, a na żywo będzie można ten materiał sprawdzić na Metal Hammer Festival.

Subterfuge

Na pierwszy festiwalowy ogień pójdzie polska formacja Subterfuge. Grupa ma już na koncie 2 krążki studyjne, “Projections from the Past” i ”Prometheus”. Brzmienie zespołu łączy w sobie death metalowe elementy z heavy i metalem progresywnym, a dodatkowo urozmaicone jest partiami saksofonu.

Metal Hammer Festival 2023 - data, bilety

Przyszłoroczna edycja Metal Hammer Festival odbędzie się 5 czerwca 2023 w łódzkiej Atlas Arenie. Wejściówki do nabycia na shop.metalmind.com.pl (kolekcjonerskie) oraz Eventim i eBilet.

Ceny (przedsprzedaż / w dniu koncertu):

  • Płyta - 350/ 380 PLN
  • Siedzące kat. 1 - 420 / 450 PLN
  • Siedzące kat. 2 - 380 / 410 PLN
  • Siedzące kat. 3 - 320 / 350 PLN