logo
Newsy
Soulstone Gathering Festival
2022-12-09
Skin

Messa wystąpi na Soulstone Gathering Festival 2023


Messa wystąpi na Soulstone Gathering Festival 2023Foto: Facebook / MESSA

Organizatorzy szóstej edycji Soulstone Gathering Festival ogłosili kolejny zespół. Skład dwudniowego święta  doomowego gruzu, blues-rockowej intrygi oraz stonerowej psychodelii uzupełniła formacja Messa. Podczas koncertu Włosi będą promować materiał z najnowszego albumu “Close”.

Messa od początku działalności starannie i pracowicie budowała swój status. Opłaciło się, bo “Belfry” czy “Feast for Water” uchodzą za sympatyczne, uciekające z ram doom metalu albumy, ale “Close” to prawdziwy przełom

Mówi się, że trzecia płyta dla wielu wykonawców jest tą najważniejszą i trudno się nie zgodzić. Na tegorocznym krążku Messa znajduje ukojenie w ponurym doom metalu, licznym wątkom plemienno-transowym, a do tego wszystko dochodzi zagmatwana melodyka jazzu czy nawet black metal.

Oprócz świetnej muzyki Messa ma też niezwykłą charyzmę, którą w dużej mierze dźwiga Sara Bianchin, choć pozory mylą. Na scenie prezentuje się wręcz jak antygwiazda. Nie ma jaskrawych ciuchów, nie skacze i nie tańczy - po prostu jest, śpiewa prosto z serca i przybliża słuchaczy do otchłani.

Soulstone Gathering Festival 2023 - data, line-up, bilety

Szósta edycja Soulstone Gathering Festival odbędzie się w dniach 18-19 maja w krakowskiej hali Kamienna 12. Aktualny line-up oraz informacje o biletach dostępne tutaj.