logo
Newsy
Meshuggah
2022-01-14
Skin

Meshuggah zapowiada album "Immutable"


Meshuggah zapowiada album "Immutable"Foto: facebook.com/meshuggah

Legenda prog metalu, jeden z najoryginalniejszych bandów na świecie, wyznacznik nowego trendu w cięższej muzyce wyprzedzający swoje czasy oraz przypadkowy twórcy pojęcia “djent” - zespół Meshuggah - oficjalnie potwierdził pogłoski dotyczące najnowszej płyty. Jeszcze w tym roku w kwietniu doczekamy się premiery albumu “Immutable” - następcy wydanego w 2016 roku “The Violent Sleep of Reason”.

Jak możemy przeczytać w poście na facebookowym profilu kapeli, dziewiąty krążek w dyskografii będzie najdzikszą i najbardziej ezoteryczną przygodą, w jaką zabierze nas zespół. Podróż rozpocznie się dokładnie 1 kwietnia 2022, bo to właśnie wtedy “Immutable” ma mieć swoją premierę. Przedsprzedaż albumu wystartuje z kolei 28 stycznia. Pewnym jest to, że na płycie usłyszymy masywne i zarazem jedyne w swoim rodzaju riffy gitarzysty Fredrika Thordendala - człowieka, bez którego mało kto wyobraża sobie istnienie Meshuggah.

Co jeszcze wiemy o nowej płycie Meshuggah? Album został nagrany w szwedzkim Sweetspot Studios w Halmstad, zmiksowany przez  duet Rickard Bengtsson i Staffan Karlsson oraz zmasterowany przez wielokrotnego zdobywcę nagrody Grammy - Vlado Mellera [Metallica, Rage Against The Machine, Red Hot Chili Peppers, System Of A Down]. Tym razem płyta nie ukaże się nakładem niemieckiego giganta Nuclear Blast, a dopiero raczkującego Atomic Fire Records.

Dla gitarzysty Mårtena Hagströma wyruszenie w kolejną bezprecedensową tech-metalową odyseję było propozycją nie do odrzucenia. Jak sam mówi:

Tytuł  płyty idealnie obrazuje aktualną pozycję zespołu. Jesteśmy starzy. Większość z nas skończyła pięćdziesiątkę. Mimo że przez cały czas eksperymentowaliśmy, uważam, że nic się nie zmieniło. Nie zmienił się sposób, w jaki podchodzimy do swojej roboty, ani  to dlaczego wciąż wydajemy nowe albumy i dlaczego wciąż brzmimy tak samo. Gatunek ludzki jest niezmienny. W kółko popełniamy te same błędy, ale nie zmieniamy się.

Prawdopodobna tracklista “Immutable”:

 1. Broken Cog
 2. The Abysmal Eye
 3. Light the Shortening Fuse
 4. Phantoms
 5. Ligature Marks
 6. God He Sees in Mirrors
 7. They Move Below
 8. Kaleidoscope
 9. Black Cathedral
 10. Am that Thirst
 11. The Faultless
 12. Armies of the Preposterous
 13. Past Tense
Okładka Meshuggah - "Immutable". Foto: facebook.com/meshuggah