logo
Koncerty
2023-01-30
Skin

Megadeth wystąpi w Katowicach w 2023


Megadeth wystąpi w Katowicach w 2023Foto: Facebook / Megadeth

Mystic Coalition ogłosiło jedyny w Polsce koncert grupy Megadeth. W lipcu br. kapela Dave'a Mustaine'a zawita do naszego kraju w ramach europejskiej trasy koncertowej. Zespół zaprezentuje najświeższy materiał z wydanej w 2022 r. płyty "The Sick, The Dying… And The Dead!".

Megadeth wystąpi w Katowicach - data, line-up, bilety

Polski koncert Megadeth odbędzie się 23 lipca 2023 w katowickim Spodku. Oprócz Rudego i spółki podczas eventu “Triple Thrash Triumph” wystąpią również zespoły: Kreator oraz Sacred Reich. Bilety dostępne na eBilet.

Nigdy nie byli najbardziej popularnym, najbardziej ekstremalnym ani najzabawniejszym zespołem z Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. Ale prawdopodobnie są najciężej pracującym i najbardziej konsekwentnym, więc tylko oni po czterech dekadach na scenie nagrywają tak fantastyczne albumy, jak wydany w 2022 r. "The Sick, the Dying... and the Dead!”.

Megadeth to oczywiście Dave Mustaine - pierwsza gitara thrashu i jedyny w swoim rodzaju głos - ale jego towarzysze również są mistrzami w swoim fachu. Na drugiej gitarze partneruje mu Kiko Loureiro (wcześniej filar brazylijskiej Angry), a sekcja rytmiczna to basista James LoMenzo (widywany na scenie u boku m.in. Zakka Wylde’a) oraz perkusista Dirk Verbeuren (od Soilwork po The Devin Townsend Project). Razem tworzą jeden z najlepszych zespołów koncertowych we współczesnym metalu.