logo
Newsy
Rock na Bagnie
2021-11-03
Skin

MaxCady wystąpi na Rock na Bagnie 2022


MaxCady wystąpi na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Organizatorzy Rock na Bagnie ogłosili kolejny zespół, który zasilił skład bagiennego festu. Z początkiem lipca do Goniądza zawita formacja MaxCady.

MaxCady to założona w 2012 r. w Lublinie kapela street punk / hardcore. W początkowym składzie:  Acid - gitara, Kubator - gitara, Inży - bas, Bocian - perkusja, Tomek - wokal, zespół nagrał demo oraz 4 kawałki na split z warszawskim Lazy Class, który wyszedł na CD i winylu w 2015 r. W tym czasie muzycy zaliczyli kilkanaście fajnych koncertów w całej Polsce. W wyniku zmiany planów Kubator opuścił Maxa i przez pewien czas formacja działała jako kwartet z jednym gitarzystą. 

W 2017 r. na drugą gitarę wskoczył Przemo, dodając nową moc i inspirację do dalszego grania. W 2019 r. zespół opuścił Grzesio (RIP). Na dzień dzisiejszy grupa znów jest kwartetem i w tym składzie nagrała kilka starych numerów w odszczurzonych wersjach plus parę nowych kawałków, które już jako pełnowartościowy materiał poszedł w eter na albumie "Miasto". Obecnie Bad Look Records przygotowuje analogową wersję płyty "Miasto".

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, lineup

XII Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 r. w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu znajdziecie w osobnym wpisie. Niebawem powinna wystartować przedsprzedaż karnetów. Wkrótce kolejne informacje.